Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
Składanie zamówień:
22 100 15 90
konsultanci, poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
magazyn, poniedziałek - piątek: 9:00 - 18:00, sobota 9:00 - 11:00;
Napisz do nas

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
 
Wybierz auto:

Części samochodowe: amortyzator

Wybierz samochód:
Alfa Romeo Alpine Aston Martin Audi
Avia Bentley Bmw Bugatti
Buick Cadillac Chevrolet Chrysler
Citroën Dacia Daewoo Daihatsu
Daimler Dodge Ferrari Fiat
Ford Ford Usa Fso Honda
Hummer Hyundai Indigo Infiniti
Isuzu Jaguar Jeep Kia
Lada Lamborghini Lancia Land Rover
Ldv Lexus Maybach Mazda
Mclaren Mercedes-benz Mg Mini
Mitsubishi Morris Moskvich Nissan
Opel Peugeot Pontiac Porsche
Renault Rolls-royce Rover Saab
Seat Skoda Smart Ssangyong
Subaru Suzuki Tata (telco) Toyota
Trabant Vag Volvo Vw (volkswagen)
Wartburg Yugo Zastava

Informacje o częściach samochodowych: amortyzatory

amortyzatory najtaniej w e-autoparts.pl Amortyzator to część pojazdu, której obowiązkiem jest przejąć i rozproszyć nadmiar energii w układzie mechanicznym. W samochodach są stosowane w celu zapobiegania podbicia czyli oderwaniu koła od drogi. Amortyzator sprawia, że koło nie odrywa się od gruntu. To gwarancja łatwiejszego kierowania pojazdem i skuteczniejszego hamowania, a zarazem bardziej komfortowej i bezpiecznej jazdy. Amortyzator hydrauliczny jest jednym z wielu ich gatunków. Wnętrze cylindra wypełnione jest cieczą, która tłumi ruch tłoka.
Innym rodzajem jest amortyzator sprężynowy, który jest wykorzystywany zazwyczaj w rowerach.
Amortyzator magnetyczny różni się od innych między innymi tym, że jego konstrukcja pozbawiona jest tradycyjnych zaworków przepływowych. Dodatkowo, zagłuszanie ruchu tłoka uzależnione jest od wartości prądu sterującego.

Jeśli ważne jest dla nas bezpieczeństwo i komfort jazdy, powinniśmy często kontrolować jakość i stan amortyzatorów. Do badań amortyzatorów używa się specjalizowanych maszyn sprawdzających ich stan techniczny. Samo Badanie polega na wprowadzeniu koła w drgania o określonej amplitudzie i pomiar czasu w jakim koło styka się z powierzchnią. Współczynnik procentowy takiego kontaktu, jest wykładnią do oceny możliwości tłumiących amortyzatora. Przyjmuje się, że wynik powyżej 21% świadczy o dostatecznej sile tłumienia. Równie istotnym czynnikiem co tłumienie, jest różnica w sile tłumienia amortyzatorów. Dotyczy to jednej osi pojazdu. Dla samochodów osobowych nie powinna przekraczać 15%.
Wielu użytkowników zastanawia się czasami, co jaki amortyzator jest lepszy: Kayaba czy Sachs, Sachs czy Monroe, Monroe czy Kayaba. Odpowiedź jest prosta. Otóż każdy, byle był w dobrym stanie i właściwie spełniał swoją rolę.najtańsze amortyzatory w e-autoparts.pl

Aby amortyzatory samochodowe służyły nam długo i bezawaryjnie należy pamiętać o kilku prostych zasadach.
Po pierwsze podczas ich wymiany, koniecznie trzeba wymienić również osłony i odboje amortyzatorów, jeżeli takie występują. Piasek i zanieczyszczenia dostające się w trakcie eksploatacji w elementy gumowe, potrafi bardzo szybko zniszczyć powierzchnię tłoczyska amortyzatora i doprowadzić do jego nieszczelności a w rezultacie, do utraty tłumienia.
Drugą sprawą jest to, żeby nadmiernie nie przeciążać pojazdu. Samochód i jego części projektowany jest na określone obciążenia i przewożenie worków z ziemniakami albo cementu może w błyskawicznym tempie zarżnąć najlepsze nawet amortyzatory.
Także niezwykle ważny jest właściwy dobór amortyzatorów do marki i typu pojazdu. Nie można ich dobierać tylko na podstawie wymiarów zewnętrznych. Pozornie takie same amortyzatory mogą się różnić skokiem albo siłą tłumienia. Jeżeli sami nie potrafimy ich precyzyjnie dobrać do swojego samochodu, zdajmy się tutaj na pomoc fachowców z branży motoryzacyjnej. Pomimo łudzącego podobieństwa różne będą amortyzatory do Skody czy amortyzatory do Forda. Błąd we właściwym ich dobraniu, może w najlepszym przypadku zmniejszyć komfort jazdy, w gorszym prowadzić do uszkodzenia amortyzatorów lub samego pojazdu.

Jeżeli chodzi o samych producentów amortyzatorów samochodowych, to jest ich wielu. Prym wiodą niewątpliwie dostawcy na wyposażenie OEM, jak na przykład: Sachs, Kayaba, Monroe. Maja niewątpliwie najlepszą reputację jeżeli chodzi o trwałość i duże pokrycie rynku. Po palcach depcze im jednak konkurencja niezależnych producentów, produkujących amortyzatory tylko na rynek zamienników. Znane są takie marki jak Kager, Quinton, Gh, Magnum, mające w swojej ofercie spora ilość amortyzatorów w całkiem przyzwoitych cenach.
Warto o tym pamiętać, przymierzając się do wymiany amortyzatorów zwłaszcza w wiekowym aucie.

amortyzatory Sachs amortyzatory KYB Kayaba
amortyzatory Monroeamortyzatory Bilstein
amortyzatory Kageramortyzatory Kamoka
amortyzatory Magnumamortyzatory GH
amortyzatory Maxgearamortyzatory Kraft
Copyright © 2009 e-autoparts.pl