Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
Składanie zamówień:
22 100 15 90
konsultanci, poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
magazyn, poniedziałek - piątek: 9:00 - 18:00, sobota 9:00 - 11:00;
Napisz do nas

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
 
Wybierz auto:

Części samochodowe: filtr kabinowy, przeciwpyłkowy

Filtr kabinowy, przeciwpyłkowy | auto części online e-autoparts.pl

Wybierz samochód:
Alfa Romeo Alpine Aston Martin Audi
Avia Bentley Bmw Bugatti
Buick Cadillac Chevrolet Chrysler
Citroën Dacia Daewoo Daihatsu
Daimler Dodge Ferrari Fiat
Ford Ford Usa Fso Honda
Hummer Hyundai Indigo Infiniti
Isuzu Jaguar Jeep Kia
Lada Lamborghini Lancia Land Rover
Ldv Lexus Maybach Mazda
Mclaren Mercedes-benz Mg Mini
Mitsubishi Morris Moskvich Nissan
Opel Peugeot Pontiac Porsche
Renault Rolls-royce Rover Saab
Seat Skoda Smart Ssangyong
Subaru Suzuki Tata (telco) Toyota
Trabant Vag Volvo Vw (volkswagen)
Wartburg Yugo Zastava

Filtr kabinowy, przeciwpyłkowy.

Do czego służy filtr kabinowy? Jak często trzeba wymieniać filtr kabinowy? Czy warto kupić droższy filtr przeciwykowy czy zadowolić się tańszym zamiennikiem ? Takie pytania zadaje sobie przeciętny posiadacz samochodu.
Filtr przeciwpyłkowy, zwany często filtrem kabinowym, oczyszcza powietrze dostarczane do przedziału pasażerskiego w samochodzie. Jest to sprawa dosyć często bagatelizowana przez posiadaczy samochodu ale niesłusznie. Jest to element eksploatacyjny auta, który powinien być wymieniany stosunkowo często. Niedostateczna ilość dopływającego powietrza do strefy kierowcy i pasażerów, może powodować szybsze zmęczenie prowadzącego pojazd i obniżenie koncentracji. Z kolei całkowite usunięcie filtra kabinowego może dać w efekcie zwiększony napływ zanieczyszczeń z otoczenia poruszającego się pojazdu, w tym tak niebezpiecznych dla zdrowia jak pyły zużytych klocków hamulcowych unoszące się nad jezdnią.

Dlaczego nie warto oszczędzać na  filtrze przeciwykowym?filtry kabinowe w ofercie e-autoparts.pl
Budowa filtra kabinowego nie jest wcale taka prosta jak by sie mogło wydawać. Zanieczyszczenia filtrowane są przez na trzy a nawet cztery warstwy materiału filtrującego. Pierwsza z nich zatrzymuje największe cząstki zaniczyszczeń. Druga jest naładowana elektrostatycznie i higroskopijna co umożliwia zatrzymywanie wszelkiego rodzaju drobnych pyłków i bakterii. Trzecia pełni rolę stabilizatora całego filtra. Występują także filtry z warstwą węgla aktywnego, która ma za zadanie filtrowanie szkodliwych dla zdrowia gazów spalinowych. Tańsze wersje filtrów kabinowych wkłąd filtracyjny wykonany maja z taniej bibuły, nieodpornej na zawilgocenie i znacznie zmniejszającej własciwości filtracyjne.

Czy wymiana fltra kabiowego ma sens?
Panuje powszechne przekonanie, że filtr kabinowy ważny jest przede wszystkim dla alergików i osób chorych na astmę. Nie jest to do końca prawdą, bo kierujący pojazdem także wdycha szkodlie substancje stojąc np. w korku czy poruszając się na zatłoczonej ulicy. Prowadzi to do tego, że stężenie szkodliwych substancji w powietrzu jest kilkaktornie większa w kabinie pojzadu niż na drodze. Zatkanie filtra powoduje naturalny odruch aby podkręcić klimatyzację czy też wentylację czym jeszcze bardziej pogarszamy sprawę.

Jak często powinno wymieniać się filtr kabinowy?
Generalnie zaleca się wymianę filtra przeciwpyłkowego co najmniej co 20 000 km. Jednak przy przeważającym ruchu miejsckim, wymiana filtra kabinowego co 10 000 km nie jest żadną przesadą. Wskazane jest także czyszczenie filtra z nagromadzonych zanieczyszczeń co jakiś czas. W ofercie sklepu z częściami samochodowymi e-autoparts.pl znajdziecie szeroka gamę filtrów kabinowych różnych producentów. Nasze filtry przeciwpyłkowe produkowane są z wysokiej jakości materiałów zapewniającyh właściwe oczyszczanie powietrza w kabinie kierowcy.
Copyright © 2009 e-autoparts.pl