Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
Składanie zamówień:
22 100 15 90
konsultanci, poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
magazyn, poniedziałek - piątek: 9:00 - 18:00, sobota 9:00 - 11:00;
Napisz do nas

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
 
Wybierz auto:

Części samochodowe: pompa wodna

Pompa wody SKF, Hepu, Dolz, tanie pompy wodne | sklep online e-autoparts.pl

Wybierz samochód:
Alfa Romeo Alpine Aston Martin Audi
Avia Bentley Bmw Bugatti
Buick Cadillac Chevrolet Chrysler
Citroën Dacia Daewoo Daihatsu
Daimler Dodge Ferrari Fiat
Ford Ford Usa Fso Honda
Hummer Hyundai Indigo Infiniti
Isuzu Jaguar Jeep Kia
Lada Lamborghini Lancia Land Rover
Ldv Lexus Maybach Mazda
Mclaren Mercedes-benz Mg Mini
Mitsubishi Morris Moskvich Nissan
Opel Peugeot Pontiac Porsche
Renault Rolls-royce Rover Saab
Seat Skoda Smart Ssangyong
Subaru Suzuki Tata (telco) Toyota
Trabant Vag Volvo Vw (volkswagen)
Wartburg Yugo Zastava

Informacje o częściach samochodowych: pompa wody

pompy wody SKF najtaniej w sklepie e-autoparts.pl Pompa wody jest podzespołem samochodu wchodzącym w skład układu chłodzenia pojazdu samochodowego. W procesie chłodzenia silnika spalinowego współpracuje z chłodnicą cieczy chłodzącej
Zazwyczaj napędzana jest paskiem rozrządu i współuczestniczy w systemie naciągu paska rozrządu. Przekazywany na wirnik pompy moment obrotowy wprawa w ruch czynnik chłodniczy w układzie chłodzenia silnika. Czynnik wędrując do chłodnicy wody, odprowadza tam ciepło powstające w wyniku spalania paliwa w silniku samochodowym. Wirnik pompy wody coraz częściej wytwarzany jest z tworzywa sztucznego zamiast żeliwnego. Nie ma to wpływu na żywotność pompy wody, jak sądzą niektórzy użytkownicy. pompy wody HEPU w ofercie e-autoparts.pl Jeżeli w układzie chłodzenia znajdują się przemieszczające się elementy twarde mogące uszkodzić wirnik, to taki stan jest wysoce nieprawidłowy i należy taki układ chłodzenia wyczyścić. Stosowanie wirników z tworzyw lekkich obniża koszt produkcji takiej pompy oraz powoduje w efekcie mniejsze nakłady energetyczne na prace takiej pompy wody, czyli mniejsze zużycie paliwa.

Przyczyny uszkodzeń pompy wody.
Pompa wody jak każdy element pojazdu ulega stopniowemu zużyciu. Na jego przebieg mają wpływ częste rozruchy silnika połączone z jego częstym stygnięciem i nagrzewaniem. Zastosowanie zużytego lub niewłaściwego płynu chłodzącego także ma wpływ na żywotność takiej pompy. Wszelkie zanieczyszczenia układu chłodzącego powodują stopniowe zużywanie uszczelnienia wirnika pompy, prowadzące do rozszczelnienia i utraty płynu chłodzącego w układzie. Innym czynnikiem mogącym mieć wpływ na niewłaściwą pracę pompy wody jest niewłaściwy naciąg paska rozrządu napędzającego pompę wodną. Zbyt mocny może powodować nadmiernie obciążenie łożyska wirnika pompy.
pompy wody DOLZ w sklepie e-autoparts.pl Aby nasza pompa wody pracowała długo i bezawaryjnie należy dbać o regularną wymianę płynu chłodniczego i w żadnym wypadku nie zamieniać go na zwykłą wodę. Oczywiście taki zabieg można wykonać doraźnie w celu uzupełnienia czynnika chłodniczego w przypadku jego gwałtownego wycieku. Ale zawsze po dotarciu do warsztatu samochodowego należy zlecić napełnienie układu chłodniczego odpowiednim płynem.
Do najbardziej znanych producentów pomp wody należą pompy wody SKF, pompy Wody Hepu, pompy wody Dolz oaz Kager, Kraft i Maxgear.
Copyright © 2009 e-autoparts.pl