Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
Składanie zamówień:
22 100 15 90
konsultanci, poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
magazyn, poniedziałek - piątek: 9:00 - 18:00, sobota 9:00 - 11:00;
Napisz do nas

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
 
Wybierz auto:

Części samochodowe: wahacze

Wybierz samochód:
Alfa Romeo Alpine Aston Martin Audi
Avia Bentley Bmw Bugatti
Buick Cadillac Chevrolet Chrysler
Citroën Dacia Daewoo Daihatsu
Daimler Dodge Ferrari Fiat
Ford Ford Usa Fso Honda
Hummer Hyundai Indigo Infiniti
Isuzu Jaguar Jeep Kia
Lada Lamborghini Lancia Land Rover
Ldv Lexus Maybach Mazda
Mclaren Mercedes-benz Mg Mini
Mitsubishi Morris Moskvich Nissan
Opel Peugeot Pontiac Porsche
Renault Rolls-royce Rover Saab
Seat Skoda Smart Ssangyong
Subaru Suzuki Tata (telco) Toyota
Trabant Vag Volvo Vw (volkswagen)
Wartburg Yugo Zastava

Wahacze samochodowe.

wahacz samochodowy w ofercie e-autoparts.plWahacze we współczesnym samochodzi pełnią niezwykle ważną rolę. Ich zadaniem jest utrzymanie kół pojazdu w odpowiedniej pozycji w stosunku do samochodu i podłoża. Stanowią połączenie pomiędzy nadwoziem pojazdu a kołem. Wahacze  składają się zazwyczaj z ramy albo drążka wahacza, tulej metalowo-gumowych oraz sworznia wahacza. Tuleje gumowo-metalowe stanowią połączenie wahacza z nadwoziem pojazdu lub jego piastą. Sworzeń wahacza łączy wahacz ze zwrotnicą lub piastą koła. Wahacze stanowią ważny element zawieszenia, gdyż zależy od nich bezpieczenstwo podróżujących.

Gdzie znajdują się wahacze?
Wahacze na pewno możemy znaleźć w przednim zawieszeniu samochodu. Zazwyczaj występują tam albo pojedynczo (tylko wahacz dolny) albo w parze (wahacz dolny i wahacz górny). Bardziej skomplikowane zawieszenia przednie potrafią być skonstruowane z czterech wahaczy na jedną stronę pojazdu. Tylna oś samochodu również może się składać z jednego lub wielu wahaczy na stronę pojazdu.

Co ulega uszkodzeniu w wahaczu?
Najbardziej narażonymi elementami na zużycie podczas eksploatacji są tuleje metalowo-gumowe wahacza. Tuleje wahacza składają się z dwóch kawałków rurek metalowych o różnej średnicy. Są one ułożone jedna w drugiej a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest gumą, która pełni rolę tłumika drgań. Pracują one przez cały czas poruszania się samochodu, szczególnie obciążone sa podczas poruszania się po nierównościach. Najczęściej właśnie w tulejach wahacza ulega uszkodzeniu warstwa zawulkanizowanej gumy. Jest to usterka wahacza, którą stosunkowo łatwo naprawić wymieniając uszkodzone tuleje wahacza. Drugim elementem wahacza podatnym na uszkodzenia jest sworzeń wahacza. Wyrobieniu ulega zazwyczaj element kulisty sworznia wahacza osadzony w panewce wahacza. Ta usterkę wahacza też można dosyć łatwo naprawić, jednak istnieją wahacze, których sworznie nie są wymienne i wówczas w przyadku uszkodzenia sworznia konieczna jest wymiana całego wahacza

Wahacze w ofercie e-autoparts.pl
Sklep z auto częściami e-autoparts.pl oferuje dużą ilość oryginalnych wahaczy firmy Lemforder, Febi, Delphi, TRW. Mamy w sprzedaży także tańsze zamienniki wahaczy do wielu modeli samochodów.  Wszystkie wahacze dostępne w sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl spełniają surowe normy bezpieczeństwa i wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Masz problem z dobraniem wahacza do swojego samochodu zadzwoń do nas.
Copyright © 2009 e-autoparts.pl