w dniach 22.09 - 30.09 obsługa telefoniczna nie będzie dostępna. Wysyłki zamówień złożonych przez stronę sklepu będą realizowane normalnie
Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » cylinderek hamulcowy

cylinderek hamulcowy

wybierz markę samochodu:
cylinderek hamulcowy

Cylinderki hamulcowe 


Należy do układu hamulcowego bębnowego i jest w pojazdach montowany coraz rzadziej. W nowoczesnych samochodach rezygnuje się z bębnów hamulcowych, wciąż jednak są wykorzystywane przy małych autach kompaktowych, w których sprawdzają się naprawdę dobrze. Cylinderki hamulcowe koła są elementami samochodu, które ulegają zużyciu, na co wpływ ma w wielu przypadkach nieprawidłowy montaż szczęk hamulcowych. Cylinderek hamulcowy zużywa się także w trakcie eksploatacji. Jeżeli mamy do czynienia z usterką, może się okazać, że naprawa czy też wymiana dotyczyć będzie również innych części znajdujących się blisko cylinderków, np. samoregulatora. 
 

Wymiana cylinderków hamulcowych koła


Cylinderki hamulcowe można wymienić w profesjonalnym warsztacie bądź też we własnym prywatnym garażu. Jeżeli decydujesz się na samodzielną pracę, unieś pojazd i zdemontuj koło. Dykielek zabezpieczający śrubę trzymającą cały bęben podważamy, wykręcamy nakrętki i zdejmujemy bęben. Szczególną zwróć uwagę na to, czy na wewnętrznej stronie bębnów hamulcowych nie został utworzony rant, w takim przypadku trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić szczęk hamulcowych. 

Po zdjęciu bębna należy oczyścić całość z płynu hamulcowego, ponieważ również tego rodzaju zabrudzenia powodują, że cylinderek hamulcowy się przedwcześnie zużywa lub zostaje uszkodzony. Teraz wszystkie elementy trzeba zdemontować, odkręcić przewody hamulcowe wykręcić śrubę i wyjąć cylinderek hamulcowy. Pozostaje już tylko przykręcić nowy i wszystkie części umieścić na swoim miejscu. 

Cylinderki hamulcowe zawsze wymieniamy parami. Zalecamy również montaż nowych przy wymianie szczęk i bębnów. Uszkodzone lub zużyte cylinderki hamulcowe koła przyczyniają się do nieprawidłowego ciśnienia płynu hamulcowego w układzie. Skuteczność jego działania obniża się w przypadku nieszczelnego cylinderka, który powoduje, iż płyn hamulcowy wydostaje się na zewnątrz.