
| Długość [mm] | 10 |
| Rodzaj czujnika | aktywny czujnik |
| Kolor wtyczki | szary |
| nr EAN | 8717109675573 |

| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | bez przewodu |
| Dostępne MAPP-Code | |
| nr EAN | 4006633323000 |

| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | bez przewodu |
| Dostępne MAPP-Code | |
| nr EAN | 4006633393164 |

| Strona zabudowy | z przodu |
| Strona zabudowy | z tyłu |
| Długość [mm] | 40 |
| Szerokość [mm] | 23 |
| Wysokość [mm] | 26 |
| Kolor | czarny |
| Kształt | ustawiony pod kątem |
| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | z uszczelnieniem |
| Powierzchnia | zagruntowany |
| Ilość biegunów | 3 |
| Ilość połączeń | 3 |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Kolor obudowy | czarny |
| Ciężar [kg] | 0,014 |
| Szerokość opakowania [cm] | 4 |
| Szerokość opakowania [cm] | 2,308 |
| Wysokość opakowania [cm] | 6,7 |
| Wysokość opakowania [cm] | 2,632 |

| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | Strona niskiego ciśnienia |
| System tworzenia mieszanki paliwowej | Wtrysk do kolektora ssącego / wtrysk bezpośredni |
| nr EAN | 4047024438491 |

| nr EAN | 4047025094481 |

| nr EAN | 4047026507126 |

| Rodzaj czujnika | aktywny czujnik |
| Liczba aktywnych styków | 2 |
| nr EAN | 5012759461037 |

| nr EAN | 5012759966945 |

| Jakość | OE |
| Tryb pracy | elektryczny |
| Ilość biegunów | 5 |
| nr EAN | 8717613026403 |

| Jakość | OE |
| Ograniczenia producenta | DENSO |
| Wymiar gwintu | M18x1.5 |
| Długość przewodu [mm] | 515 |
| Ilość biegunów | 4 |
| Masa [g] | 97 |
| nr EAN | 8717613048504 |

| Strona zabudowy | Tylna oś po obydwu stronach |
| Ilość połączeń | 2 |
| nr EAN | 8053379164974 |

| Strona zabudowy | z tyłu |
| Kolor | czarny |
| Kształt | ustawiony pod kątem |
| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | z uszczelnieniem |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Ilość połączeń | 3 |
| Kolor obudowy | czarny |
| nr EAN | 8053379158324 |

| Ciśnienie od [kPa] | 22 |
| ciśnienie do [kPa] | 305 |
| Napięcie wyjściowe od [V] | 0,41 |
| Napięcie wyjściowe do [V] | 4,735 |
| nr EAN | 8012510022597 |

| Ilość biegunów | 2 |
| Kolor obudowy | czarny |
| Rodzaj czujnika | czujnik NTC |
| nr EAN | 8435050631157 |

| Ilość połączeń | 2 |
| Ciężar [kg] | 0,009 |
| nr EAN | 4027816457442 |

| Ilość połączeń | 2 |
| Kolor | czarny |
| Ciężar [kg] | 0,018 |
| nr EAN | 4054224012314 |

| Ilość połączeń | 3 |
| Ciężar [kg] | 0,013 |
| nr EAN | 4054224762318 |

| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | z uszczelnieniem |
| Ilość biegunów | 3 |
| nr EAN | 4082300292145 |

| Sposób montażu | wciśnięty |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | bez przewodu dolotowego |
| Ilość połączeń | 5 |
| nr EAN | 4082300314489 |

| Strona zabudowy | Oś przednia po obydwu stronach |
| Napięcie znamionowe [V] | 12 |
| nr EAN | 4082300575187 |

| Zakres pomiarowy od [kPa] | 22 |
| Zakres pomiarowy do [kPa] | 305 |
| Zakres pomiarowy od [V] | 0,410 |
| Zakres pomiarowy do [V] | 4,735 |
| Ilość połączeń | 4 |
| nr EAN | 4082300619157 |

| Strona zabudowy | Tylna oś po obydwu stronach |
| Rodzaj czujnika | Czujnik Hall'a |
| Ilość biegunów | 2 |
| nr EAN | 4082300775303 |

| Ilość biegunów | 3 |
| Kolor obudowy | czarny |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Sposób montażu | wciśnięty |
| Kształt | ustawiony pod kątem |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | z pierścieniem mocującym |
| nr EAN | 4082300809848 |

| Strona zabudowy | Tylna oś po obydwu stronach |
| nr EAN | 8050947017632 |

| Strona zabudowy | z przodu |
| Napięcie robocze [V] | 12 |
| Rodzaj czujnika | aktywny czujnik |
| Dynamika hamowania/jazdy | dla pojazdów bez ESP |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | bez przewodu |
| Ilość biegunów | 2 |
| nr EAN | 5907558575316 |

| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Długość [mm] | 40,85 |
| Szerokość [mm] | 22 |
| Wysokość [mm] | 29,2 |
| Ilość biegunów | 3 |
| Średnica [mm] | 16,08 |
| Ciężar [kg] | 0,03 |
| nr EAN | 5902659735478 |

| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Kolor | czarny |
| Kod koloru | 9B9 |
| Ilość biegunów | 3 |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | z uszczelnieniem |
| nr EAN | 5902659735492 |

| dla numeru OE | 4H0 919 275 A |
| nr EAN | 5902659735508 |

| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Kolor | czarny |
| Średnica [mm] | 15,5 |
| Ilość biegunów | 3 |
| Kształt obudowy wtyczki | owalny |
| dla numeru OE | 31 341 344 |

| Strona zabudowy | z przodu |
| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Kolor | czarny |
| Średnica [mm] | 16,1 |
| Ilość biegunów | 3 |
| Kształt obudowy wtyczki | owalny |
| dla numeru OE | 1T0 919 297 A |
| dla numeru OE | 96891 2S000 |
| dla numeru OE | LR024299 |
| dla numeru OE | 89341 02010 |
| dla numeru OE | 31327711 |

| Napięcie robocze [V] | 12 |
| Rodzaj czujnika | aktywny czujnik |
| Wymagana ilość | 1 |
| Ilość biegunów | 2 |
| Strona zabudowy | Tylna oś po obydwu stronach |
| nr EAN | 4040074283622 |

| Napięcie robocze [V] | 12 |
| Ciśnienie [bar] od | 0,27 |
| Ciśnienie [bar] do | 2,9 |
| Ilość biegunów | 4 |
| nr EAN | 4040074300015 |

| Zakres pomiarowy od [kPa] | 20,0 |
| Zakres pomiarowy do [kPa] | 300,0 |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | ze zintegrowanym czujnikiem temperatury powietrza |
| nr EAN | 4010326956758 |

| Ciężar netto [g] | 40 |
| nr EAN | 5902048062000 |

| Rodzaj korpusu | z obudową |
| Rodzaj korpusu | bez obudowy |
| Ciężar netto [g] | 90 |
| nr EAN | 5902048057846 |

| Ciężar netto [g] | 185 |
| nr EAN | 5908281469927 |

| Ciężar netto [g] | 20 |
| nr EAN | 5902048911735 |

| Ciężar netto [g] | 9 |
| nr EAN | 5902048012067 |

| Napięcie [V] | 12 |
| Strona zabudowy | z przodu i z tyłu |
| Ciężar [kg] | 0,02 |
| Tryb pracy | elektryczny |
| Kształt | ustawiony pod kątem |
| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |

| Ilość połączeń | 2 |
| Kolor | czarny |
| Ciężar [kg] | 0,01 |
| Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca | z uszczelnieniem |
| nr EAN | 4054228036484 |

| Ilość biegunów | 2 |

| dla numeru OE | 3C0 919 275 S |

| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Strona zabudowy | z przodu i z tyłu |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Długość [mm] | 40,85 |
| Szerokość [mm] | 22 |
| Wysokość [mm] | 26,3 |
| Ilość biegunów | 3 |
| Średnica [mm] | 15,48 |
| Ciężar [kg] | 0,03 |
| nr EAN | 3276428900001 |

| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Strona zabudowy | z przodu i z tyłu |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Długość [mm] | 31,35 |
| Szerokość [mm] | 22 |
| Wysokość [mm] | 35,9 |
| Ilość biegunów | 3 |
| Średnica [mm] | 15,48 |
| Ciężar [kg] | 0,03 |
| nr EAN | 3276428900018 |

| Rodzaj czujnika | Czujnik ultradźwiękowy |
| Strona zabudowy | z przodu i z tyłu |
| Strona zabudowy | Instalowanie boczne |
| Cecha chemiczna | lakierowalny |
| Długość [mm] | 40,85 |
| Szerokość [mm] | 22 |
| Wysokość [mm] | 29,2 |
| Ilość biegunów | 3 |
| Średnica [mm] | 16,08 |
| Ciężar [kg] | 0,03 |
| nr EAN | 3276428900087 |

| Wersja | TG1C |
| Numer artykułu zalecanego dodatku | S180084520A |
| Numer artykułu zalecanego dodatku | A2C59517072 |
| dopuszczalna prędkość maksymalna [km/h] | 250 |
| Felgi | dla opraw stalowych |
| Felgi | dla opraw ze stopów lekkich |
| Materiał | Aluminium |
| Kolor | srebrny |
| Zakres częstotliwości [MHz] | 434 |
| Postępować zgodnie z instrukcją montażu | |
| nr EAN | 4103590669261 |

| Ciężar [kg] | 0,02151 |
| nr EAN | 4046001445507 |
Można śmiało powiedzieć, że komfortowe korzystanie ze współczesnych samochodów, szybka analiza pojawiających się błędów i natychmiastowe ich eliminowanie zawdzięczamy występującym w dużym nagromadzeniu czujnikom, inaczej zwanym też sondami czy miernikami.
Czujniki tworzą w samochodzie swoistą sieć neuronową - odczytują sygnały z różnych podzespołów i przesyłają te dane do mózgu- komputerów samochodowych sterującymi różnymi układami pojazdów. Dzięki nim na bieżąco układ sterowania samochodu może dostosowywać różnorakie parametry do ułatwiania nam kontroli nad pojazdem i prowadzenia samochodu. Najbardziej popularne z nich to:
Usytuowana w układzie wydechowym ma za zadanie pobierać informację o rodzaju emitowanych gazów spalinowych przez samochód. Na ich podstawie jest określane, czy sposób spalania mieszanki paliwowej jest maksymalnie efektywny, czy pojazd nie emituje zbyt wielu spalin. Możliwe jest bieżące dostosowywanie składu mieszanki paliwowej, gwarantujące dobrą pracę silnika oraz niską emisję spalin.
Zapewnia możliwie najskuteczniejsze hamowanie dzięki pomiarze prędkości obrotowej koła. Informacja ta służy następnie do zapewnienia odpowiedniej siły hamującej na każdym z kół, dzięki czemu nie występuje blokowanie kół a sam proces hamowania jest płynny, bez poślizgu i bezpieczny.
Jako codzienni użytkownicy pojazdów motoryzacyjnych najczęściej świadomie korzystamy właśnie z tego miernika. Ma on za zadanie informować nas o ilości paliwa lub oleju napędowego znajdującej się w baku i ostrzegać nas o ich niskim poziomie. Mimo, iż jego usterka zazwyczaj nie wpływa na pracę pojazdu, utrudnia swobodne korzystanie z pojazdu czy wyruszanie nim w dalsze podróże.
Oprócz wyżej wymienionych w naszej ofercie znajdą Państwo pozostałe czujniki występujące w samochodach, takie jak: czujnik położenia wału korbowego, czujnik spalania stukowego, czujnik LPG, czujnik poziomu płynu chłodzącego i wiele innych.
Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego sklepu, w której znajdą Państwo produkty większości popularnych modeli samochodowych pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Vemo, Bosh, Meat& Doria, Lucas Electrical Czy Metzger.

Większa oferta Hortum
16-03-2026

Rozrządy łańcuchowe IWIS
06-03-2026

Tarcze i klocki hamulcowe EBC BRAKES
25-02-2026

Poszerzenie ofery OYODO
13-02-2026

Zestawy naprawcze przekładni kierowniczych
29-09-2025

Jak ważna jest wymiana filtrów
25-06-2025