Części do samochodów e-autoparts.pl
Sklep » Nowości motoryzacyjne » Jakie występują rodzaje filtrów powietrza?

Czym należy się kierować przy wyborze nowego filtra powietrza? Porównanie filtrów powietrza panelowych z bibułą celulozową i z włókniną syntetyczną.

Do najpopularniejszy filtrów powietrza w samochodach poruszających się po naszych drogach należą filtry panelowe. Dla przeciętnego kierowcy nie ma znaczenia jaki jest materiał filtrujący zastosowany w tej filtrach. Dlatego w niniejszym artykule postaramy się wyjaśnić na co zwrócić uwagę.

Jakie są podstawowe typy filtrów powietrza i Jakie są różnice występujące w budowie? Panelowe filtry powietrza stanowią podstawowe wyposażenie samochodów osobowych oraz dostawczych. Stanowią one standardowe wyposażenie fabryczne samochodów opuszczających taśmy montażowe. Krępuje kilka rodzajów filtrów panelowych czym się tak naprawdę od siebie różnią?

Filtry panelowe z wypełnieniem z bibuły celulozowej.

Są to najbardziej rozpowszechniony obecnie filtry stosowane w samochodach osobowych i dostawczych. Materiał filtrujący zastosowany w tym filtrze składa się z bibuły celulozowej oraz cienkiej pianki poliuretanowej. W celu zabezpieczenia anty palnego dobrzy producenci nasącza ją bibułę specjalną żywicą.

Filtry panelowe z wypełnieniem z włókniny syntetycznej.

Są one nieco rzadziej stosowane niż poprzedniki jednak możemy je spotkać w autach produkcji japońskiej. Pomimo lepszych parametrów filtracyjnych sztywność włókniny wymusza nieco inną ich konstrukcję niż filtrów z bibuły celulozowej. Czasem można napotkać cieszące się dobrą opinią filtry panelowe z włókniną syntetyczną która ma budowę gradientową. Struktura materiału filtrującego jest taka że gęstość jego rośnie wraz z grubością. Skuteczność ich jest nawet 50% większa niż w tradycyjnych filtrów celulozowych.

Filtry panelowe z prefiltrem

Jest to połączenie filtra z bibułą celulozową oraz włókniną syntetyczną. Bibuła Celulozowa pokryta jest cienką warstwą włókniny syntetycznej. Zadaniem włókniny jest wstępne oczyszczanie powietrza które następnie dostaje się na dokładniejsze oczyszczanie przez bibułę celulozową. Filtry p stosowane są w autach poruszających się w dużym zapyleniu.

Generalnie można stwierdzić,że nie jest tak istotny materiał filtrujący w danym filtrze ale jakość jego wykonania dlatego zespół e-autoparts.pl poleca sprawdzone filtry powietrza które znajdują się w ofercie naszego sklepu.