Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » cylinderek hamulcowy Citroën VISA 0.6 (1978.09-1988.06) 34km » C51093ABE abe
wybrany samochód: 
Citroën Visa 0.6 (1978.09-1988.06) 34km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Cylinderek hamulcowy C51093ABE ABE

C51093ABE Cylinderek hamulcowy ABE
abe C51093ABE
Cylinderek hamulcowy C51093ABE
C51093ABE
abe C51093ABE Cylinderek hamulcowy

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

C51093ABE

dostawca:

ABE

Status produktu: Normalny
Średnica tłoka cylindra [mm]23,81
Strona zabudowyOś tylna
nr EAN5900427207844

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Cylinderek hamulcowy C51093ABE ABE

Cylinderek hamulcowy tył L/P pasuje do: NISSAN NAVARA, PICK UP, TERRANO I 2.4/2.5D/2.7D 09.87-
numery OEM:
NISSAN      44100 08G10
NISSAN      44100 08G12

Zastosowanie Cylinderek hamulcowy C51093ABE ABE w samochodach:

Cylinderek hamulcowy


Cylinderek jest kluczowym komponentem w hamulcu bębnowym, który spotykany jest już raczej tylko w najmniejszych autach. Hydrauliczne rozpieracze szczęk wykonywane są najczęściej z żeliwa lub aluminium.
Dociśnięcie pedału hamulca przez kierowcę, powoduje wzrost ciśnienia płynu hamulcowego. Wskutek tego następuje wysunięcie skrajnych części cylinderka, co w efekcie prowadzi do rozparcia szczęk i dociśnięcia ich do wewnętrznych powierzchni bębna hamulcowego.

W przypadku problemów mogących mieć związek z hamulcami bębnowymi, diagnostyka w pierwszej kolejności polega na sprawdzeniu szczelności cylinderka. Przeciekające lub zapiekające się rozpieracze muszą zostać natychmiast wymienione. Kontrolę układu hamulcowego należy przeprowadzać co około 20 do 30 tysięcy kilometrów.

Odgłos szurania przy zwolnionym pedale może świadczyć o awarii cylinderków hamulcowych. Powodem usterek może być nagromadzenie się zanieczyszczeń (ciała stałe, które dostały się do wnętrza, korozja) lub zmiany temperatur pracy tego elementu. Zapieczony cylinderek kwalifikuje się tylko do wymiany. Pamiętać przy tym należy, że podobnie, jak w przypadku innych części składowych układu hamulcowego, również cylinderki trzeba wymieniać parami.
 

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.