Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » silnik » uszczelki » uszczelka pokrywy zaworów Mazda 1000 (FA3) 1.0 (1975-1977) 45km » ADH26738 blue print
wybrany samochód: 
Mazda 1000 (fa3) 1.0 (1975-1977) 45km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów ADH26738 BLUE PRINT

ADH26738 Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów BLUE PRINT
46.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
2 szt. wysyłka Wtorek

odbiór osobisty: ?
Włochy - Wtorek: 2 szt.
 
    Ocena:
5/5 (1 ocena)
numer części:

ADH26738

producent:

BLUE PRINT

Status produktu: Normalny
Ciężar [kg]0,050
dla numeru OE12341-RNA-A01
nr EAN5050063045123

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów ADH26738 BLUE PRINT

Uszczelka pokrywy zaworów pasuje do: HONDA ACCORD VIII, CIVIC IX, CIVIC VIII, CR-V III, CR-V IV, CR-V V, FR-V, HR-V 1.4-2.0H 09.05-
numery OEM:
HONDA      12341-RNA-A01
zamienniki:
11111208
brak
AJUSA
J1224041
brak
HERTH+BUSS JAKOPARTS
JM7083
brak
PAYEN (FEDERAL MOGUL)
1531532
brak
ELWIS ROYAL

Zastosowanie Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów ADH26738 BLUE PRINT w samochodach:

Opinie Klientów o Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów ADH26738 BLUE PRINT:

Maciej, Chojniczki
2022-02-06
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

Uszczelka pokrywy głowicy


Jeśli uszczelka pokrywy zaworów, która uległa zużyciu nie zostanie w porę wymieniona na nową, może doprowadzić to do zaburzenia procesu spalania, szybszego zużycia komponentów lub nieprawidłowej pracy jednostki napędowej. Wszystko to jest efektem obniżania się poziomu oleju. Warto więc dmuchać na zimne i posiadać zapasową uszczelkę przeznaczoną do samochodu, jakim się poruszamy. Pamiętajmy przy tym, że wymiana uszczelki pokrywy głowicy nie jest sprawą skomplikowaną i drogą, nie zajmuje też wiele czasu.

Uszczelka zabezpiecza miejsce styku mechanizmu sterowania zaworami z pokrywą zaworów. Dzięki szczelnemu połączeniu olej nie wydostaje się na zewnątrz. Uszczelniacze produkuje się najczęściej z gumy, rzadziej z korka. Z tego względu, elementy te wskutek oddziaływania na nie ekstremalnie wysokiej temperatury z czasem ulegają zużyciu.

Obserwuje się wówczas wycieki w górnej części jednostki napędowej. Jeśli silnik "poci się", uszczelkę należy natychmiast wymienić, pamiętając jednocześnie, że po wymianie trzeba skontrolować i ewentualnie uzupełnić poziom oleju w silniku.

Czynnikiem stojącym za zużyciem uszczelek pokrywy zaworów jest przede wszystkim wysoka temperatura oraz czas. Wszystkie materiały, zwłaszcza guma, z czasem się starzeją, a ich właściwości ulegają stopniowemu pogorszeniu.
 

Blue Print powstał jako producent i dostawca części zamiennych do samochodów z rynku azjatyckiego. Stopniowo rozszerzal swoją produkcję na auto części do samochodów europejskich i amerykańskich. Jest głównie producentem filtrów samochodowych ale także innych części zamiennych do samochodów.

Blue Print jest firmą znaną z tego, że jako jedna z pierwszych wprowadza na rynek swoje części do nowo produkowanych pojazdów. Tym samym zapewnia szerokie pokrycie rynku wytwarzanymi w swoich zakładach auto częściami wyprzedzając w tym zakresie konkurentów.

Historia firmy Blue Print sięga 1994 roku, kiedy to została założona w Japonii jako oddział koncernu TAD Group. W ciągu kilku lat firma stała się wiodącym producentem części samochodowych na rynku japońskim, a wkrótce rozszerzyła swoją działalność na inne rynki azjatyckie oraz europejskie.

Obecnie Blue Print posiada fabryki i centra dystrybucyjne w wielu krajach na całym świecie, w tym w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji. Firma oferuje szeroki zakres produktów, w tym części do silników, zawieszenia, układów hamulcowych, układów kierowniczych, systemów wydechowych, układów chłodzenia, układów elektrycznych i wiele innych.