Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » skrzynia biegów » skrzynia biegów manualna » poduszka skrzyni biegów

poduszka skrzyni biegów

wybierz markę samochodu:
poduszka skrzyni biegów

Poduszka skrzyni biegów 


Podczas pracy skrzyni biegów tłumi drgania, a więc przyczynia się do komfortu jazdy oraz ma wpływ na żywotność innych podzespołów pojazdu. Poduszka skrzyni biegów zbudowana jest z gumy i metalu. Drgania, które powstają podczas jazdy i pracy skrzyni biegów, oddziałują na nadwozie. Poduszka eliminuje ten problem. Jest to jednak element eksploatacyjny, a więc na skutek użytkowania zużywa się i należy go wymienić. 

Czy poduszka skrzyni biegów się zużyła?


Jak w przypadku każdego innego elementu pojazdu, również przy poduszce skrzyni biegów możemy zaobserwować, że nie pracuje ona prawidłowo i nie spełnia swojej funkcji. W celu rozpoznania usterki lub zużycia poduszki należy odpowiednio interpretować wysyłane przez pojazd sygnały. Poduszka manualnej skrzyni biegów wymaga uwagi, jeżeli mamy problem z płynną zmianą biegów. Może także pojawić się charakterystyczny dźwięk przy skrzyni biegów, który jest szczególnie słyszalny, jeżeli poruszamy się po nierównej nawierzchni. W automatycznej skrzyni biegów poduszka sygnalizuje swoją niesprawność stukaniem przy zmianie biegu z „D” na „R”. Poduszka skrzyni biegów nie pracuje prawidłowo, jeżeli również podczas pracy na silnika na jałowym biegu, po przyłożeniu dłoni do lewarka odczujemy drżenie oraz wibracje. 
 

Samodzielna wymiana?


Musisz posiadać odpowiednie umiejętności i sprzęt, dlatego jeżeli nie jesteś przekonany, czy sobie poradzisz, lepiej zlecić to zadanie doświadczonemu mechanikowi. Łatwiej jest wymienić poduszkę manualnej skrzyni biegów, co wynika z konieczności uniesienia skrzyni biegów do góry. Następnie wyjmujemy starą, zużytą lub uszkodzoną poduszkę i montujemy nową. 

W ofercie naszego sklepu dostępna jest zarówno poduszka manualnej skrzyni biegów, jak również  przeznaczona do skrzyni biegów automatycznej. Znajdziesz również informację dotyczącą dopasowania konkretnej części do modeli samochodów.