Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » nadwozie » błotniki i zderzaki » zderzak i elementy

zderzak i elementy

wybierz markę samochodu:
zderzak i elementy

Zderzaki samochodowe i ich elementy.

Najprawdopodobniej jesteś tutaj z jednego ważnego powodu. Twój zderzak został uszkodzony lub zniszczony przez ciebie, czy innego nieostrożnego kierowcę. Cóż, zderzak samochodowy do tego służy. Chroni inne znaczące elementy samochodu, będąc przy tym najbardziej narażony na uszkodzenia. Mniejsze uszkodzenia wpływają jedynie na estetyczne akcepty twojego auta, co jednakże w niektórych sytuacjach może być zmartwieniem. W naszej ofercie uświadczysz szeroką ofertę zderzaków samochodowych w rozsądnych cenach. Zobacz, co opracowaliśmy dla Ciebie! 

Zderzaki w samochodach.

Jak zdążyłeś się zorientować, zderzaki samochodowe są integracyjnymi elementami samochodów. Znajdują się z przodu jak i tyłu auta. Celem jego istnienia jest łagodzenie wszelakich skutków zderzeń, stłuczek, potrąceń czy kolizji. W wielu modelach producenci tworzą z nich cechę charakterystyczną dla danego modelu samolotu. Pod widocznymi warstwami plastiku znajduje się niewidoczny, choć najważniejszy element zderzaków samochodowych - kształtownik. Stworzony ze stali i ulokowany w jego centralnej części. Powoduje to, że tak samo zderzak przedni oraz zderzak tylni są wyznacznikami początku i końca konstrukcji pojazdu. Sprawia to, że zderzaki samochodowe ochronią pozostałe, znajdujące się za nim elementy konstrukcyjne podczas kontaktu z krawężnikiem lub stłuczki parkingowej. Jednakże wszystkie zalety wynikające z istnienia zderzaków występują przy zachowaniu niskiej prędkości podróży. Zderzaki samochodowe nie spełnią swojej funkcji ochronny samochodu i zdrowia przy wyższych, autostradowych prędkościach. 

Typowe usterki zderzaków w samochodach.

Zderzak do samochodu, co trzeba przyznać, jest najpopularniejszą częścią ulegającą uszkodzeniu przy jakiekolwiek kolizji, Akcept bycia przeważnie pierwszą powierzchnią uderzającą w jakąkolwiek powierzchnię sprawia, że wszelkie zadrapania, wgniecenia czy pęknięcia to norma przebiegu użytkowania każdego zderzaka. Przeważnie wynikające z ruchu miejskiego, gdzie już jedna nieroztropna decyzja spowoduje usterkę zderzaka samochodowego. Wszelkie uszkodzenia zawsze można próbować naprawiać dostępnymi technikami, lub zdecydować się na łatwiejszą i przystępną cenowo opcję wymiany elementu zderzaka na nowy. 

Popularni producenci zderzaków samochodowych

  • BLIC
  • Prasco
  • Magneti Marelli
  • Van Mezel
  • PACOL
  • Johns
  • Bugiad
  • Klokkerholm
  • VEMO