Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
ranking opineo.pl rok 2014
ranking opineo.pl rok 2015
ranking opineo.pl rok 2016
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
Konsultanci: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
magazyn: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
Części do samochodów e-autoparts.pl
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas 
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Sklep » części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » FDB1594

Klocki hamulcowe - komplet FDB1594 FERODO

FDB1594 Klocki hamulcowe - komplet FERODO
ferodo FDB1594
    Ocena:

rata już od: miesięcznie

numery handlowe:

23723 , FQT1594 , FSL1594

numer części:

FDB1594

producent:

FERODO

Strona zabudowy:Oś przednia
Grubość [mm]:17,5
Oznaczenie kontrolne:R90 Homologated
Długość [mm]:156
Szerokość [mm]:62,5
Szerokość [mm]:66,9
Ciężar [kg]:2,25
Wysokość 1 [mm]:66,9
Wysokość 2 [mm]:62,5
Styk ostrzegawczy o zużyciu:nie przygotowany dla wskaznika zużycia
System hamulcowy:ATE
Długość 1 [mm]:155
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca:z zamkiem
Numer WVA:23723
Liczba okładzin ciernych:4

Status produktu: Normal

Sprawdź zastosowanie wybranej części

Klocki hamulcowe - komplet FDB1594 FERODO


Firma FERODO będąca producentem produktu klocki hamulcowe FDB1594 jest wiodących producentem części dla układu hamulcowego i znanym liderem rynku motoryzacyjnego.
Wpływ klocków na bezpieczeństwo podróżujących jest trudny do przecenienia. Badania jakim sa poddawane przeprowadzane są na profesjonalnych stanowiskach badawczych.
Firma FERODO dokłada niezbędnych starań, aby jego części były jak najwyższej jakości.
Opinie użytkowników o prezentowanym wyrobie - klocki FERODO FDB1594 potwierdzają ich wysoką jakość i walory użytkowe.
Marka Model Typ [cm3] [KM] [kw] od..do
FORD C-MAX (DM2) 1.6 1596 100 74 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 1560 109 80 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 1560 90 66 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 1560 101 74 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 1.8 1798 122 90 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 1.8 1798 125 92 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel 1798 125 92 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 1.8 TDCi 1753 115 85 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 2.0 1999 145 107 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 2.0 CNG 1999 145 107 2009.04
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 2.0 LPG 1999 145 107 2008.06
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 1997 136 100 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 1997 133 98 2007.02
2010.09
FORD C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 1997 110 81 2008.02
2010.09
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 1596 100 74 2003.10
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 1560 109 80 2003.10
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 1560 90 66 2005.02
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 Ti 1596 115 85 2004.08
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 1798 120 88 2003.10
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 1798 125 92 2004.04
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 1798 122 90 2005.09
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel 1798 125 92 2006.01
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 TDCi 1753 115 85 2005.01
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 1999 145 107 2004.03
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 1997 133 98 2003.10
2007.03
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 1997 136 100 2003.10
2007.03
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.4 1388 80 59 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 1596 100 74 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 LPG 1596 115 85 2009.10
2011.07
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 1560 100 74 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 1560 109 80 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 1560 90 66 2005.01
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 Ti 1596 115 85 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 1798 125 92 2006.03
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 Flexifuel 1798 125 92 2006.01
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 TDCi 1753 115 85 2005.01
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 1999 145 107 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 CNG 1999 145 107 2009.04
2011.07
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 LPG 1999 145 107 2008.06
2011.07
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 1997 136 100 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 1997 133 98 2004.07
2008.01
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 1997 110 81 2008.02
2011.07
FORD FOCUS II kabriolet 1.6 1596 100 74 2006.10
2010.09
FORD FOCUS II kabriolet 2.0 1999 145 107 2006.10
2010.09
FORD FOCUS II kabriolet 2.0 TDCi 1997 136 100 2006.10
2010.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.4 1388 80 59 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 1596 100 74 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 1560 100 74 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 1560 90 66 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 1560 109 80 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 Ti 1596 115 85 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.8 1798 125 92 2006.03
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel 1798 125 92 2006.06
2011.07
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 1.8 TDCi 1753 115 85 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 2.0 1999 145 107 2005.04
2011.07
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 1997 136 100 2005.04
2012.09
FORD FOCUS II sedan (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 1997 110 81 2008.02
2011.07
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.4 1388 80 59 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 1596 100 74 2004.07
2011.07
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 LPG 1596 115 85 2009.10
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 1560 90 66 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 1560 109 80 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 1560 100 74 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 Ti 1596 115 85 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 1798 125 92 2006.03
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 Flexifuel 1798 125 92 2006.01
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 TDCi 1753 115 85 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 1999 145 107 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 LPG 1999 145 107 2008.06
2011.07
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 1997 133 98 2004.07
2008.01
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 1997 136 100 2004.07
2012.09
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 1997 110 81 2008.02
2011.07
FORD KUGA I 2.0 TDCi 1997 136 100 2008.03
2012.11
FORD KUGA I 2.0 TDCi 1997 140 103 2010.03
2012.11
FORD KUGA I 2.0 TDCi 4x4 1997 136 100 2008.03
2012.11
FORD KUGA I 2.0 TDCi 4x4 1997 163 120 2010.03
2012.11
FORD KUGA I 2.0 TDCi 4x4 1997 140 103 2010.03
2012.11
FORD KUGA I 2.5 2522 200 147 2009.03
2012.11
FORD KUGA I 2.5 4x4 2522 200 147 2008.02
2012.11
MAZDA 3 (BK) 1.4 1349 84 62 2003.10
2009.06
MAZDA 3 (BK) 1.6 1598 105 77 2003.10
2009.06
MAZDA 3 (BK) 1.6 DI Turbo 1560 109 80 2004.06
2009.06
MAZDA 3 (BK) 1.6 MZ-CD 1560 90 66 2006.06
2009.12
MAZDA 3 (BK) 2.0 1999 150 110 2003.10
2009.12
MAZDA 3 (BK) 2.0 MZR-CD 1998 143 105 2006.12
2009.06
MAZDA 3 (BK) 2.3 MPS Turbo 2261 260 191 2006.12
2009.06
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR 1598 105 77 2008.12
2014.09
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR CD 1560 109 80 2008.12
2013.05
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR CD 1560 116 85 2010.09
2013.05
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR 1999 150 110 2009.01
2014.09
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR DISI 1999 151 111 2008.12
2013.05
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD 2184 150 110 2009.01
2013.05
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD 2184 185 136 2009.01
2013.05
MAZDA 3 sedan (BK) 1.6 1598 105 77 2004.02
2009.06
MAZDA 3 sedan (BK) 1.6 DI Turbo 1560 109 80 2004.06
2009.06
MAZDA 3 sedan (BK) 2.0 1999 150 110 2003.10
2009.12
MAZDA 3 sedan (BK) 2.0 MZR-CD 1998 143 105 2006.12
2009.06
MAZDA 3 sedan (BL) 1.6 MZR 1598 105 77 2009.02
2014.09
MAZDA 3 sedan (BL) 1.6 MZR CD 1560 116 85 2010.09
2013.05
MAZDA 3 sedan (BL) 1.6 MZR CD (BL12) 1560 109 80 2008.12
2013.05
MAZDA 3 sedan (BL) 2.0 MZR 1999 150 110 2009.03
2014.09
MAZDA 3 sedan (BL) 2.0 MZR DISI 1999 151 111 2009.02
2013.05
MAZDA 3 sedan (BL) 2.2 MZR CD 2184 150 110 2009.01
2014.09
MAZDA 3 sedan (BL) 2.2 MZR CD 2184 185 136 2009.06
2013.05
MAZDA 5 (CR19) 1.8 1798 116 85 2005.02
2010.05
MAZDA 5 (CR19) 2.0 1999 146 107 2005.02
2010.05
MAZDA 5 (CR19) 2.0 CD 1998 143 105 2005.02
2010.05
MAZDA 5 (CR19) 2.0 CD 1998 110 81 2005.02
2010.05
MAZDA 5 (CW) 1.6 CD 1560 116 85 2010.09
???
MAZDA 5 (CW) 1.8 MZR 1798 116 85 2010.09
???
MAZDA 5 (CW) 2.0 1999 144 106 2010.06
???
MAZDA 5 (CW) 2.0 1999 150 110 2010.09
???
VOLVO C30 (533) 1.6 1596 100 74 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) 1.6 D 1560 109 80 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) 1.6 D2 1560 115 84 2010.10
2012.12
VOLVO C30 (533) 1.8 1798 125 92 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) 1.8 FlexFuel 1798 125 92 2007.01
2012.12
VOLVO C30 (533) 2.0 1999 145 107 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) 2.0 D 1997 136 100 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) 2.0 FlexFuel 1999 146 107 2010.01
2012.12
VOLVO C30 (533) 2.4 i 2435 170 125 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) D3 1984 150 110 2010.10
2012.12
VOLVO C30 (533) D4 1984 177 130 2010.10
2012.12
VOLVO C30 (533) D5 2400 180 132 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) D5 2400 163 120 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) Electric 0 112 82 2010.12
2012.12
VOLVO C30 (533) T5 2521 220 162 2006.10
2012.12
VOLVO C30 (533) T5 2521 230 169 2007.03
2012.12
VOLVO C70 II kabriolet (542) 2.0 D 1997 136 100 2008.01
2009.10
VOLVO C70 II kabriolet (542) 2.4 2435 140 103 2006.03
2009.10
VOLVO C70 II kabriolet (542) 2.4 D 2400 163 120 2007.03
2013.06
VOLVO C70 II kabriolet (542) 2.4 i 2435 170 125 2006.03
2009.10
VOLVO C70 II kabriolet (542) D3 1984 150 110 2010.10
2013.06
VOLVO C70 II kabriolet (542) D4 1984 177 130 2010.10
2013.06
VOLVO C70 II kabriolet (542) D5 2400 180 132 2006.03
2013.06
VOLVO C70 II kabriolet (542) T5 2521 220 162 2006.03
2007.02
VOLVO C70 II kabriolet (542) T5 2521 230 169 2007.03
2009.10
VOLVO S40 II (544) 1.6 1596 101 74 2005.01
2012.12
VOLVO S40 II (544) 1.6 D 1560 110 81 2005.01
2012.12
VOLVO S40 II (544) 1.6 D2 1560 115 84 2010.10
2012.12
VOLVO S40 II (544) 1.8 1798 125 92 2004.04
2010.12
VOLVO S40 II (544) 1.8 FlexFuel 1798 125 92 2006.01
2010.12
VOLVO S40 II (544) 2.0 1999 146 107 2006.10
2012.12
VOLVO S40 II (544) 2.0 D 1997 136 100 2004.01
2010.12
VOLVO S40 II (544) 2.0 F 1999 146 107 2009.10
2012.12
VOLVO S40 II (544) 2.4 2435 140 103 2004.01
2010.12
VOLVO S40 II (544) 2.4 2435 170 125 2004.01
2012.12
VOLVO S40 II (544) 2.4 D5 2400 179 132 2006.03
2010.12
VOLVO S40 II (544) D3 1984 150 110 2010.10
2012.12
VOLVO S40 II (544) D4 1984 177 130 2010.10
2012.12
VOLVO S40 II (544) T5 2521 220 162 2004.01
2007.12
VOLVO S40 II (544) T5 2521 230 169 2007.03
2012.12
VOLVO S40 II (544) T5 AWD 2521 220 162 2004.04
2007.12
VOLVO S40 II (544) T5 AWD 2521 230 169 2007.03
2010.12
VOLVO V40 liftback (525, 526) D2 1969 120 88 2015.02
???
VOLVO V40 liftback (525, 526) D3 1969 150 110 2015.04
???
VOLVO V40 liftback (525, 526) T2 1969 122 90 2015.02
???
VOLVO V40 liftback (525, 526) T2 1498 122 90 2015.02
???
VOLVO V40 liftback (525, 526) T3 1969 152 112 2015.02
???
VOLVO V40 liftback (525, 526) T3 1498 152 112 2015.02
???
VOLVO V40 liftback (525, 526) T4 AWD 1969 190 140 2014.05
???
VOLVO V40 liftback (525, 526) T5 1984 214 157 2013.03
2015.12
VOLVO V40 liftback (525, 526) T5 AWD 1969 245 180 2014.05
???
VOLVO V50 (545) 1.6 1596 101 74 2005.01
2012.12
VOLVO V50 (545) 1.6 D 1560 110 81 2005.01
2011.12
VOLVO V50 (545) 1.6 D2 1560 114 84 2010.01
2012.12
VOLVO V50 (545) 1.8 1798 125 92 2004.04
2010.12
VOLVO V50 (545) 1.8 FlexFuel 1798 125 92 2005.01
2010.12
VOLVO V50 (545) 2.0 1999 146 107 2006.10
2012.12
VOLVO V50 (545) 2.0 D 1997 136 100 2004.04
2010.12
VOLVO V50 (545) 2.0 FlexFuel 1999 146 107 2010.01
2012.12
VOLVO V50 (545) 2.4 2435 140 103 2004.04
2010.12
VOLVO V50 (545) 2.4 2435 170 125 2004.04
2010.12
VOLVO V50 (545) 2.4 D5 2400 179 132 2006.03
2010.12
VOLVO V50 (545) 2.4 Tdi 2400 163 120 2007.05
2010.12
VOLVO V50 (545) D3 1984 150 110 2010.10
2012.12
VOLVO V50 (545) D4 1984 177 130 2010.10
2012.12
VOLVO V50 (545) T5 2521 220 162 2004.04
2007.12
VOLVO V50 (545) T5 2521 230 169 2007.03
2012.12
VOLVO V50 (545) T5 AWD 2521 220 162 2004.04
2007.12
VOLVO V50 (545) T5 AWD 2521 230 169 2007.03
2010.12
numery OEM:
FORD 1223682
FORD 1321517
FORD 1360305
FORD 1508074
FORD 1519528
FORD 1566093
FORD 1712024
FORD 1753844
FORD 1809256
FORD 3M512K021AA
FORD 3M512K021AB
FORD 3M5J2K021A1A
FORD 8V412K021AA
FORD CN152K021AA
FORD ME3M5J2K021AA
FORD MEAV6J2K021AA
MAZDA BPYK3323Z
MAZDA BPYK3323ZA
MAZDA BPYK3323ZB9C
MAZDA BPYK3323ZC
MAZDA C2Y33323ZA
MERCEDES-BENZ 0064200120
VOLVO 30683554
VOLVO 30715023
VOLVO 30742030
VOLVO 30742031
VOLVO 30793618
Aktualnie oglądany:  Klocki hamulcowe - komplet, FDB1594 • FERODO • sklep e-autoparts.pl. Część znajduje się w kategorii

klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe stanowią jeden z dwóch elementów układu tarczowego. Odpowiadają za zwalnianie i zatrzymywanie pojazdu poprzez dociśnięcie ich powierzchni do powierzchni tarczy hamulcowej. Powstające wówczas tarcie oraz opór materiałów powodują wyhamowanie prędkości obrotowej kół, aż do całkowitego zatrzymania pojazdu. Za dociskanie klocków odpowiada specjalny mechanizm hydrauliczny uruchamiany przez naciśnięcie pedału hamulca.

Budowa i charakterystyka klocków hamulcowych

W typowym hamulcu tarczowym klocki hamulcowe są zamontowane na stałe w nieruchomym zacisku. Nie są jednak całkiem pozbawione możliwości zmiany pozycji, gdyż mogą się przemieszczać w jednej płaszczyźnie – w kierunku tarczy i z powrotem. Po wciśnięciu pedału hamulca następuje uruchomienie pompy hydraulicznej, która tłoczy płyn hamulcowy do tłoczka. Dociska on klocki do tarczy powodując hamowanie pojazdu.

Nietrudno sobie wyobrazić, jakim obciążeniom muszą sprostać klocki hamulcowe, aby zatrzymać rozpędzony samochód. Z tego powodu charakteryzują się one wielowarstwową budową oraz są wykonywane z wytrzymałych materiałów. Podstawę klocka stanowi płytka nośna, na której znajduje się specjalna warstwa tłumiąca drgania. Jest ona również odpowiedzialna za ochronę zacisków przed nagrzaniem podczas hamowania. Warstwę zewnętrzną tworzy materiał cierny. Jego skład jest indywidualnie opracowywany przez producenta, decyduje o jakości oraz cenie klocków.

Oferta klocków hamulcowych w naszym sklepie internetowym

Klocki hamulcowe są częściami samochodowymi, które ulegają intensywnemu zużywaniu się podczas eksploatacji. Dlatego producenci samochodów zalecają ich wymianę – dwukrotnie częściej niż tarcz, czyli co 30-45 tys. km. Częstotliwość wymiany jest uzależniona od stylu jazdy i rodzaju przemierzanych tras. W ofercie mamy różne modele klocków przeznaczone do wielu marek samochodów, a produkowane przez sprawdzone i cenione na rynku firmy. A asortymencie mamy klocki hamulcowe firm Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE oraz kilku innych.