Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » klimatyzacja » kompresor klimatyzacji

kompresor klimatyzacji

wybierz markę samochodu:
kompresor klimatyzacji

Kompresor klimatyzacji (sprężarka)

Sprawna klimatyzacja potrafi dać ulgę wszystkim pasażerom podczas jazdy w letnim upale. Warto zadbać o jej czystość i sprawność, ponieważ gwarantuje to komfort podróży lub dłuższy postój w korku – jeśli macie możliwość korzystania z klimatyzacji, to z tego nie skorzystać? 

W tej kategorii znajdziecie takie części jak sprężarka klimatyzacji, która jest jednym z najistotniejszych części układu. Gwarantujemy, że cały asortyment naszego sklepu jest nowy, wolny od wad i wyselekcjonowany pod kątem jakości – zadowolenie i satysfakcja naszych klientów to priorytet, który przyświeca wszystkim działaniom naszych specjalistów. 

Dlaczego kompresor klimatyzacji ulega awarii?


W idealnych warunkach wydajność części mechanicznych jest imponująca. Wyniki badań, które otrzymujemy od producentów, zazwyczaj przedstawiają użytkownikom informacje wynikające z testów przeprowadzonych w środowisku doskonałym. Niestety, rzeczywistość często weryfikuje praktykę, która odbiega od wyidealizowanego wyobrażenia firmy projektującej dane elementy. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja, w przypadku sprężarek klimatyzacji. Jest to wyposażenie skonstruowane z wielu perfekcyjnie dopasowanych podzespołów, dlatego można spodziewać się po prostu zużycia części eksploatacyjnych.

Innym przykładem mogą być awarie, spowodowane przedostaniem się zanieczyszczeń do kompresora, co finalnie zakończy się zatarciem całego produktu. Uszkodzenie także może być winą braku oleju lub czynnika chłodzącego – jak widać, problem jest o wiele bardziej złożony, a zagrożenia potrafią przyjść niemal z każdej strony. Warto zadbać o regularne przeglądy, czy nie powstały nieszczelności lub do układu nie przedostała się woda (np. podczas wymiany skraplacza, parownika lub samej sprężarki). 

Każda sytuacja wymaga jednak indywidualnej weryfikacji, dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalnych mechaników – my ze swojej strony możemy dostarczyć odpowiednie i profesjonalne narzędzia oraz części zamienne.