Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » zawieszenie i amortyzacja » amortyzator » Amortyzator, A-1476G optimal

Amortyzator A-1476G OPTIMAL

A-1476G Amortyzator OPTIMAL
127.00 zł
Kup
 

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin realizacji: ?
2 szt. wysyłka jutro
>5 szt. wysyłka pojutrze

    Ocena:
numer części:

A-1476G

producent:

OPTIMAL

Strona zabudowy z lewej
Strona zabudowy Oś tylna
Strona zabudowy z prawej
Rodzaj amortyzatorów Ciśnienie gazu
Typ amortyzatora amortyzator podtrzymujący sprężynę
Sposób mocowania amortyzatora górny trzon
Sposób mocowania amortyzatora dolne oko
System tłumienia drgań zawieszenia rura pojedyncza
Wymiar gwintu M8x1.25
Długość korbowodu [mm] 287
Średnica korbowodu [mm] 12,4
Średnica zewnętrzna kolumny amortyzatora [mm] 38,4
nr EAN 4031185207478
Status produktu: Normalny

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach

Dodatkowe informacje o produkcie Amortyzator A-1476G OPTIMAL


Oglądana aktualnie część zamienna znanego producenta OPTIMAL o numerze A-1476G przyporządkowana jest do kategorii amortyzator naszego sklepu motoryzacyjnego. Amortyzator A-1476G to jednen z podstawowych podzespołów wielu modeli nowoczesnych samochodów.
Gwarancją spełnienia oczekiwań posiadaczy samochodów względem amortyzatorów A-1476G oraz innych części produkowanych przez OPTIMAL, są wysokie normy jakości oraz zastosowane technologie produkcji.
Firma OPTIMAL dokłada niezbędnych starań, aby jego wyroby były jak najwyższej jakości i charakteryzowały je długie, bezawaryjne przebiegi.
Amortyzator OPTIMAL cieszy się wysokimi notowaniami wsród właścicieli warsztatów naprawczych jako auto część godna polecenia i gwarantującą duże przebiegi pomiędzy naprawami.
Amortyzator A-1476G ma zastosowanie do samochodu FORD TERRITORY samochód terenowy zamknięty od 2003.04 oraz wielu innych modeli aut. Zamawianie auto części nie zawsze jest proste. Jeżeli nie potrafisz właściwie dobrać samemu amortyzatora do swojego auta zaufaj sprzedawcom z wieloletnim stażem pracującym w naszej firmie. Pomogą Ci w całym procesie składania zamówienia, a Ty już tylko możesz oczekiwać na dostawę zamówionej części. Sklep z częściami e-autoparts.pl oferuje amortyzator A-1476G w najlepszej cenie w polskim internecie, mamy najszybszą dostawę i wiele sposobów płatności. Amortyzator A-1476G można również odebrać osobiście w naszym punkcie odbiorów w Warszawie przy ul. Łodygowej 28G.
numery OEM:
FORD      1207444
FORD      1233564
FORD      1305638
FORD      2N1118008AB
FORD      2N1118008AC
FORD      2N1118008AD
FORD      2N1118008AE

Zastosowanie Amortyzator A-1476G OPTIMAL w samochodach:

Amortyzatory samochodowe

Amortyzowanie to nic innego jak łagodzenie skutków określonego działania. W przypadku samochodów będą to uboczne efekty jazdy po nierównej nawierzchni. Podczas przemieszczania się auta powodują one drgania, pogarszając komfort jazdy i negatywnie oddziałując na konstrukcję samochodu. Mają też wpływ na przyczepność kół do podłoża, obniżając poziom bezpieczeństwa jazdy. Aby wyeliminować te problemy w pojazdach montuje się amortyzatory. Są to specjalne konstrukcje olejowe lub gazowe, których zadaniem jest tłumienie takich drgań.

Jak działają amortyzatory?

Amortyzatory samochodowe dzielą się na olejowe i olejowo-gazowe. Pierwsze mają budowę otwartą, bez komory kompensacyjnej. W drugich gaz jest zamknięty w szczelnym zbiorniku, w którym „pływa” tłok. Wyróżnia się też amortyzatory samochodowe jedno- i dwururowe. Pierwsze są zbudowane z cylindra roboczego, tłoka, tłoczyska, prowadnicy tłoczyska, zbiornika wyrównawczego oraz zaworu dennego. W modelach dwururowych tłok i tłoczysko są ze sobą połączone. Zbiornik wyrównawczy zazwyczaj jest wypełniony powietrzem lub azotem.

Praca amortyzatora przebiega w dwóch etapach. Pierwszym jest ściskanie cieczy w zbiorniku, drugim – jej rozprężenie. Dzięki specyficznym właściwościom cieczy energia drgań mechanicznych jest przez nią pochłaniana, a pojazd porusza się płynniej i dobrze trzyma się drogi.

Amortyzatory samochodowe są jednymi z najbardziej eksploatowanych elementów pojazdu. Poziom tej eksploatacji wzrasta przy nieostrożnej, brawurowej jeździe po wybojach i wysokich krawężnikach. Dlatego zaleca się wymianę tych części (parami) co 60-100 tys.

W asortymencie sklepu e-autoparts znalazły się amortyzatory olejowe i gazowe wielu znanych producentów. Ze względu na konieczność precyzyjnego dopasowania elementu do konkretnego modelu samochodu przygotowaliśmy bogatą ofertę produktów do aut marek takich jak Opel, Hyundai, KIA, Chrysler, Volvo, Skoda, Audi, VW i wielu innych.