Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » skrzynia biegów » skrzynia biegów manualna » poduszka skrzyni biegów Volkswagen BORA I (1J2) 1.8 (1998.10-2005.05) 125km » RH11-4036 reinhoch
wybrany samochód: 
Volkswagen Bora I (1j2) 1.8 (1998.10-2005.05) 125km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Zawieszenie manualnej skrzyni biegów RH11-4036 REINHOCH

RH11-4036 Zawieszenie manualnej skrzyni biegów REINHOCH
reinhoch RH11-4036
Zawieszenie manualnej skrzyni biegów RH11-4036
RH11-4036
107.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
>5 szt. wysyłka Czwartek

odbiór osobisty: ?
Włochy - Czwartek: powyżej 5 szt.
 
    Ocena:
numer części:

RH11-4036

producent:

REINHOCH

Strona zabudowyz lewej u góry

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Zawieszenie manualnej skrzyni biegów RH11-4036 REINHOCH

Zawieszenie manualnej skrzyni biegów
numery OEM:
FORD      1117713
FORD      1152896
FORD      1232106
FORD      1S717M122CC
FORD USA      1S717M122CB
FORD USA      1S717M122CC

Zastosowanie Zawieszenie manualnej skrzyni biegów RH11-4036 REINHOCH w samochodach:

Poduszka skrzyni biegów


Poduszki to ważne elementy układu przeniesienia napędu. Te niewielkie gumowo-stalowe części odpowiadają za tłumienie drgań powstałych w czasie pracy. Poduszka skrzyni biegów zapewnia komfort podczas zmiany przełożeń oraz chroni przekładnię przed skutkami jazdy, bo nierównej nawierzchni.

Producenci poduszek nie podają limitu kilometrów, po jakim należałoby tę część wymienić. Zależy to w dużym stopniu od warunków, w jakich użytkowany jest pojazdy oraz od indywidualnego stylu jazdy.

W przypadku manualnych skrzyń biegów zużycie objawia się utrudnionym przełączaniem przełożeń i pojawieniem się irytujących stuków dochodzących z okolicy skrzyni. Występują one zwłaszcza podczas jazdy po nierównościach.

W skrzyniach automatycznych stuki pojawiają się w momencie zmiany położenia dźwigni z pozycji "D" na "R". Istnieje prosty sposób na zbadanie stanu poduszki. Podczas pracy silnika na biegu jałowym, wystarczy przyłożyć dłoń do drążka zmiany biegów. Jeśli drgania są wyczuwalne, prawdopodobnie trzeba już myśleć o wymianie kompletu poduszek. W najgorszym razie drgania dźwigni są tak silne, że z łatwością można je zaobserwować gołym okiem. Wówczas należy jak najszybciej dokonać wymiany. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia delikatnych komponentów skrzyni biegów.
 

REINHOCH