Rodzaj wahacza | nie dla wahacza poprzecznego | |
nr EAN | 7316579312264 |
Dodatkowe informacje o produkcie Zestaw naprawczy, wahacz VKDS 461000 SKF
Zastosowanie Zestaw naprawczy, wahacz VKDS 461000 SKF w samochodach:
Opinie Klientów o Zestaw naprawczy, wahacz VKDS 461000 SKF:
Wahacze samochodowe
Wahacz jest jednym z wielu elementów układu zawieszenia samochodu, który pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach i jest bardzo intensywnie eksploatowany. Jest on odpowiedzialny za prawidłowe ustawienie kół w czasie przemieszczania się auta oraz utrzymanie ich właściwego kontaktu z podłożem. Jednocześnie na wybojach koło zmienia swoją pozycję niezależnie od belek zawieszenia i całej konstrukcji pojazdu. Wahacze samochodowe pozwalają więc na płynną i komfortową jazdę w każdym terenie oraz podnoszą poziom jej bezpieczeństwa.
Wahacze są montowane w każdym samochodzie osobowym jako elementy, które – wraz z amortyzatorami i sprężynami – poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Producenci montują w pojazdach trzy rodzaje wahaczy – poprzeczne, wzdłużne i skośne. Do najpopularniejszych są zliczane te pierwsze, które są sztywnymi elementami odpowiedzialnymi za prowadzenie kół.
Zasada działania wahacza poprzecznego sprowadza się do wykonywania dwóch ruchów – wokół osi równoległej oraz wokół płaszczyzny wzdłużnej pojazdu. W starszych samochodach można znaleźć dwa takie wahacze tworzące układ trapezowy lub równoległy. W pierwszym z nich wahacze różnią się długością, w drugim – są jednakowe. Modele skośne stosuje się osiach kół niekierowanych. Natomiast wahacze wzdłużne prowadzą koła kierowane. Te ostatnie przekręcają się wokół osi prostopadłej do płaszczyzny symetrii samochodu.
Właścicielom samochodów, którzy sami dokonują napraw i mechanikom polecamy szeroki wybór wahaczy dedykowanych różnym modelom i markom samochodów. Ze względu na intensywną eksploatację w wielu sytuacja niezbędna jest wymiana tych elementów układu zawieszenia. W asortymencie przygotowaliśmy produkty wielu znanych marek dedykowane konkretnym pojazdom. Proponujemy zarówno wahacze samochodowe tylne jak i przednie oraz górne i dolne, lewe i prawe różnych typów do modeli KIA, Audi, Hyundai, Chevrolet, Daewoo i wielu innych. W sprzedaży mamy również tuleje wahacza.
SKF to firma szwedzka, założona w 1907 roku przez Gustafa Ericssona. Nazwa "SKF" to skrót od Svenska Kullagerfabriken, co oznacza po szwedzku "Szwedzkie Fabryki Łożysk Kulowych". Firma specjalizuje się w produkcji łożysk i innych części mechanicznych stosowanych w przemyśle, w tym także w przemyśle samochodowym.
Produkty SKF dla przemysłu samochodowego obejmują łożyska, uszczelki, pakiety uszczelkowe, przeguby kulowe i wiele innych części, które są stosowane w różnych systemach pojazdów, takich jak układ napędowy, zawieszenie, układ kierowniczy, układ hamulcowy i inne.
Firma posiada fabryki w wielu krajach na całym świecie, w tym w Szwecji, Niemczech, Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Japonii i Chinach.
SKF jest jednym z największych producentów łożysk na świecie i posiada bogatą historię innowacji technologicznych, w tym wynalezienie łożyska kulkowego samonośnego w 1919 roku oraz rozwoju łożyska magnetycznego w latach 90-tych. Firma posiada również wiele patentów na swoje produkty.
SKF wyróżnia się na rynku dzięki swojej strategii "BeyondZero", która koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i redukcji wpływu na środowisko naturalne poprzez innowacje technologiczne i działania proekologiczne w procesach produkcyjnych. Firma skupia się również na dostarczaniu klientom rozwiązań optymalizujących koszty i zwiększających wydajność poprzez zaawansowane technologie i usługi serwisowe.
Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości klocki i tarcze hamulcowe przed sezonem letni
19-03-2024
Wycieraczki szyb Negotti
11-03-2024
Zmiana lokalizacji magazynu
25-07-2023
Smarowanie układu hamulcowego
07-02-2023
Kody wyposażenia w grupie VW
21-09-2022
Rodzaje wycieraczek Valeo
17-02-2022
Jak dobrać żarówki ksenonowe?
30-11-2021
Kody regionów Subaru
23-12-2020
Schaeffler przejmuje Ruville
15-12-2020
Kompresor klimatyzacji, rodzaje i zasada działania.
17-09-2020