Do 29.08 infolinia nie będzie dostępna z powodu przerwy urlopowej. Zamówienia realizowane są normalnie.
Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » zacisk hamulcowy » zacisk hamulcowy, zestaw naprawczy zacisku hamulcowego » FCL694170 ferodo

Zacisk hamulca, PREMIER FCL694170 FERODO

FCL694170 Zacisk hamulca, PREMIER FERODO

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

FCL694170

producent:

FERODO

Ciężar [kg] 2,8
Liczba cylindrów 1
Typ zacisku hamulca Zacisk hamulcowy ze zintegrowanym hamulcem pomocniczym
Grubość tarczy hamulcowej [mm] 10
Średnica 1 [mm] 36
Materiał Stal
średnica zewnętrzna [mm] 36
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca z dodatkami
System hamulcowy BREMBO
Rodzaj połączenia Pudełko
Rozmiar gwintu 1 M10X1
Rozstaw śrub mocujących [mm] 82
parzyste numery artykułów FCL694169
Długość opakowania [cm] 19,5
Szerokość opakowania [cm] 15,3
Wysokość opakowania [cm] 12
nr EAN 4044197822355

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Zacisk hamulca, PREMIER FCL694170 FERODO

Koszt kaucji: 49.20 zł
więcej na temat kaucji - Części regenerowane i kaucje

Zacisk hamulca tarczowego tył P (fabrycznie regenerowany) pasuje do: RENAULT ESPACE III, LAGUNA I 1.6-3.0 11.93-10.02
numery OEM:
RENAULT      6025 308 764
RENAULT      6025308764
RENAULT      7701 204 222
RENAULT      7701204222
RENAULT      8472232
VOLVO      8472232

Zastosowanie Zacisk hamulca, PREMIER FCL694170 FERODO w samochodach:

Zacisk hamulcowy


Zacisk jest integralną częścią układu hamulcowego. To konstrukcja, której celem jest przyciskanie klocków do tarcz hamulcowych w momencie wciskania pedału hamulca przez kierowcę.

Uszkodzenie zacisku może objawiać się poprzez samoczynne zaciskanie się hamulców, zjeżdżanie z obranego toru jazdy w trakcie hamowania lub blokowanie się tylnych hamulców w momencie, kiedy są mocno obciążane. Do tego dochodzi również wyczuwalne tętnienie pedału hamulca albo wyraźny opór, który pedał stwarza przy wciskaniu.

Samodzielnej naprawy tego elementu można podjąć się tylko w przypadku drobnych uszkodzeń lub nieprawidłowości (rdza, brak smarowidła, brud). Aby tego dokonać, należy podnieść samochód i zdemontować koło. Następnie trzeba odkręcić mocowanie zacisku i zdjąć element bez odłączania go od kanału płynu hamulcowego.

Jeśli uszkodzenia są poważniejsze, zaleca się przeprowadzenie naprawy w profesjonalnej stacji obsługi. Przy dużych uszkodzeniach mechanicznych i braku doświadczenia, samodzielne próby naprawy mogą uszkodzić hermetyczność układu

Informacje o producencie tarcz i klocków hamulcowych Ferrodo


Ferodo to firma produkująca części samochodowe, w szczególności klocki hamulcowe. Założona została w 1897 roku przez Herberta Frodshama. Obecnie ma fabryki na całym świecie, m.in. w Polsce, Hiszpanii, Chinach, Brazylii i Stanach Zjednoczonych.