Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » tarcze hamulcowe Iveco EUROCARGO IV 180E.32 (2013-???) 320km » 6020241 girling
wybrany samochód: 
Iveco Eurocargo Iv 180e.32 (2013-???) 320km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Tarcza hamulcowa 6020241 GIRLING

6020241 Tarcza hamulcowa GIRLING
girling 6020241

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

6020241

producent:

GIRLING

Status produktu: Normalny
Typ tarczy hamulcowejwentylowany
średnica zewnętrzna [mm]259
Grubość tarczy hamulcowej [mm]23
Minimalna grubość [mm]21
Średnica otworu centrującego [mm]92
Wysokość [mm]34
Ilość otworów4
Wymiar gwintuM10 x 1.25
Ø rozmieszczenia otworów [mm]114,3
Kolorczarny
Powierzchnialakierowany
nr EAN3322937457458


opis e-autoparts.pl:
Cena dotyczy 1 sztuki tarczy hamulcowej

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Tarcza hamulcowa 6020241 GIRLING

numery OEM:
HONDA      45251-SM4-000
HONDA      45251-SM4-010
HONDA      45251-SM4-020
HONDA      45251-SM4-320
HONDA      45251-SN7-E40
HONDA      45251SM4020HS
MG      SDB090836SLP
ROVER      GBD90836
ROVER      SDB090836EVA
ROVER      SDB090836SLP
zamienniki:
186439
brak
VALEO
37-0404
brak
KAGER
J3304023
brak
HERTH+BUSS JAKOPARTS
142.311
brak
Car S.p.A (InterCar)
HPD 311
brak
Car S.p.A (InterCar)
353611924240
brak
MAGNETI MARELLI
DRF450
brak
FERODO
0 986 AB9 650
brak
BOSCH
0 986 AB9 849
brak
BOSCH
BDC4370
brak
QUINTON
202610
brak
NK
1815202610
brak
SBS
34-15 521 0008/PD
brak
MEYLE Products
280.3152.00
brak
ZIMMERMANN
280.3152.50
brak
ZIMMERMANN
NBD 352
brak
NATIONAL
NBD 511
brak
NATIONAL
561671JC
brak
JURID

Zastosowanie Tarcza hamulcowa 6020241 GIRLING w samochodach:

Tarcze hamulcowe

 

Tarcza hamulcowa to kluczowy element ciernego układu hamulcowego, powszechnie stosowanego w pojazdach osobowych i użytkowych. W połączeniu z klockami hamulcowymi odpowiada za skuteczne wytracanie prędkości poprzez wytwarzanie tarcia. Podczas hamowania klocki, wyposażone w okładzinę cierną, dociskane są z obu stron do obracającej się tarczy, co prowadzi do spowolnienia obrotów koła i w konsekwencji – zatrzymania pojazdu.
 

Właściwości techniczne i typy tarcz
 

Dla zapewnienia skutecznego i bezpiecznego działania układu hamulcowego, tarcze muszą cechować się wysoką odpornością na temperaturę, ścieranie oraz odkształcenia mechaniczne. Standardowa tarcza ma kształt płaskiego dysku, często z centralnym pierścieniem montażowym. Współczesne rozwiązania techniczne obejmują przede wszystkim tarcze wentylowane, w których dwa połączone dyski tworzą kanały chłodzące umożliwiające lepsze odprowadzanie ciepła. Dzięki temu ogranicza się ryzyko przegrzania podczas intensywnego hamowania.

W zależności od przeznaczenia, stosuje się także tarcze:

  • perforowane, zapewniające skuteczniejsze odprowadzanie gazów i pyłu oraz poprawiony kontakt z klockiem,

  • pełne (monolityczne) – prostsze konstrukcyjnie, jednak mniej odporne na przegrzewanie,

  • ceramiczne, wykorzystywane głównie w samochodach sportowych i klasy premium, ze względu na wyjątkową odporność cieplną i niską masę.

Materiałem najczęściej wykorzystywanym do produkcji tarcz hamulcowych jest żeliwo o podwyższonej odporności termicznej, które zapewnia stabilne właściwości cierne nawet przy wysokim obciążeniu.


Eksploatacja i wymiana
 

Tarcze hamulcowe, podobnie jak klocki, są elementami eksploatacyjnymi, narażonymi na zużycie. Zalecany okres ich wymiany mieści się zazwyczaj w zakresie 60–90 tys. km, jednak rzeczywisty przebieg może się różnić w zależności od stylu jazdy, masy pojazdu oraz warunków drogowych. Objawami zużycia mogą być drgania podczas hamowania, słabsza skuteczność układu lub nadmierne nagrzewanie się tarczy.
 

Oferta w sklepie E-autoparts.pl
 

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór tarcz hamulcowych przeznaczonych do wielu marek i modeli samochodów. Proponujemy produkty renomowanych producentów, takich jak ATE, Kamoka, Textar, Brembo, TRW, LPR, Hella oraz wielu innych. Każda z oferowanych tarcz spełnia obowiązujące normy techniczne i przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz długotrwałą, bezawaryjną eksploatację.

Girling to brytyjska firma produkująca części samochodowe, która istnieje od ponad wieku. Firma została założona w 1916 roku przez dwóch braci, Alfreda i Louisa Girling. Początkowo produkowali części do samochodów ciężarowych i silników lokomotyw oraz sprzętu medycznego. W latach trzydziestych firma zaczęła produkować części do samochodów osobowych. W 1939 roku wynaleziono pierwszy hamulec Girling. Był to jeden z pierwszych cztero-tarczowych, hydraulicznych hamulców, który stał się standardem w przemyśle motoryzacyjnym.

Gir
ling wprowadził też kilka innych innowacji, w tym pierwszy czterostopniowy system blokowania koła. Firma rozwijała się w latach powojennych, produkując części dla większości producentów samochodów, w tym Jaguar, Rolls-Royce i Volvo. Girling wprowadził także technologię sterowania ABS i systemu kontroli trakcji. Firma znajduje się obecnie w rękach koncernu Eaton, który nabył ją w 1998 roku. Girling dostarcza części do samochodów osobowych, użytkowych, ciężarowych, wyścigowych i motocyklowych. Oferta obejmuje hamulce, zawieszenia, systemy kontroli trakcji i wiele innych.