Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce bębnowe » bęben hamulcowy » 215 523 0017 meyle products

Bęben hamulcowy, MEYLE-ORIGINAL: True to OE. 215 523 0017 MEYLE Products

215 523 0017 Bęben hamulcowy, MEYLE-ORIGINAL: True to OE. MEYLE Products
meyle 215 523 0017
Bęben hamulcowy, MEYLE-ORIGINAL: True to OE. 215 523 0017
67.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
>5 szt. wysyłka Czwartek

odbiór osobisty: ?
Włochy - dzisiaj: powyżej 5 szt.
 
    Ocena:
numery handlowe:

MDR0023

numer części:

215 523 0017

producent:

MEYLE Products

Strona zabudowy Oś tylna
Śr. zewn. bębna ham. [mm] 214
Śr. wewn. bębna ham. [mm] 180
Maksymalna wielkość poślizgu bębna [mm] 181,4
Wewnętrzna wysokość bębna hamulcowego [mm] 37
Całkowita wysokość bębna hamulcowego [mm] 53,8
Średnica otworu centrującego [mm] 59
Ø rozmieszczenia otworów [mm] 98
Ilość otworów 4
Wymagana ilość 2
nr EAN 4040074498354

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Bęben hamulcowy, MEYLE-ORIGINAL: True to OE. 215 523 0017 MEYLE Products

Bęben hamulcowy tył pasuje do: ABARTH 500 / 595 / 695, FIAT 500, 500 C, BRAVA, BRAVO I, PANDA, PANDA/HATCHBACK, PUNTO, PUNTO/HATCHBACK, TEMPRA, TIPO, FORD KA, LANCIA DEDRA, DELTA II 1.1-1.9D 07.87-

Bęben hamulcowy, MEYLE-ORIGINAL: True to OE. 215 523 0017 ma zastosowanie do modeli samochodów

FIAT

MULTIPLA, STRADA, PUNTO, DOBLO, STILO, DUCATO, ULYSSE

LANCIA

LYBRA, LYBRA SW, THESIS, PHEDRA, YPSILON, MUSA, DELTA III

FORD

COUGAR, FOCUS I, FOCUS I Turnier, FIESTA, TRANSIT, MAVERICK, ESCORT CLASSIC

Numery OE Bęben hamulcowy, MEYLE-ORIGINAL: True to OE. 215 523 0017 producenta MEYLE Products

FIAT

46819776, 7599325, 7750119

LANCIA

7750119

FORD

1541801, 9S511113AA

numery OEM:
FIAT      46819776
FIAT      7599325
FIAT      7750119
FORD      1 541 801
FORD      9S51-1113-AA
LANCIA      7750119

Zastosowanie Bęben hamulcowy, MEYLE-ORIGINAL: True to OE. 215 523 0017 MEYLE Products w samochodach:

Bęben hamulcowy

Hamulec bębnowy Jest elementem układu hamulcowego, który jest coraz rzadziej stosowany we współczesnych pojazdach. Zazwyczaj spotyka się je w starszych samochodach lub w autach wykorzystywanych do jazdy miejsckiej.

Bęben jest przytwierdzony do piasty koła. W jego wnętrzu znajdziemy szczęki hamulcowe, cylkinderki hamulcowe, rozpieracze szczęk hamulcowych oraz drobne podzespoły jak sprężynki. Całość osadzona się na osi tarczy nośnej. Szczeki hamulcowe rozpierane są przez cylinderki hamulcowe i tak odbywa się hamowanie hamuylca bębnowego.

Problemem bębna hamulcowego jest brak możliwości samooczyszczania podczas jazdy oraz trudność w odprowadzaniu ciepła, wydzielającego się podczas hamowania samochodu. Czynniki te spowodowały, że większość producentów samochodów nie stosuje hamulców bębnowych na przedniej osi pojazdu..

Bębny hamulcowe stosuje się w większości na tylnej osi auta. Wymiana jest dosyć trudna z uwagi na tendencję do tworzenia się rantu na powierzchni wewnętrznej i prolemami ze zdjęciem bębna z osi pojazdu i powinna być przeprowadzana przez serwis samochodowy. Podczas wymiany bębnów hamulcowe zalecana jest wymiana szczęk hamulcowych, a w niektórych samochodach również łożyska kół.

Informacje o producencie części zamiennych Meyle

 

Meyle to niemiecki producent części samochodowych, założony w 1958 roku przez Wernera Meinharda. Firma specjalizuje się w produkcji części zamiennych wysokiej jakości, takich jak łożyska, tuleje, wahacze, układy hamulcowe, układy kierownicze i wiele innych. Meyle oferuje części zamienniki do samochodów osobowych, ciężarowych oraz przemysłowych.

Zakres produkcji Meyle obejmuje części samochodowe do wielu marek samochodów, takich jak Audi, BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen, Volvo, oraz wiele innych. Meyle produkuje również części do pojazdów budowlanych, rolniczych i przemysłowych.

Firma Meyle posiada fabryki w Niemczech, Czechach, Polsce, Chinach i Turcji. W Niemczech Meyle ma swoją siedzibę główną, gdzie znajduje się centrum badawczo-rozwojowe, a także fabryki produkujące części samochodowe.

Historia firmy Meyle sięga roku 1950, kiedy to Werner Meinhardt założył firmę zajmującą się produkcją części zamiennych. W 1958 roku firma zmieniła nazwę na Meyle, a w kolejnych latach zaczęła się specjalizować w produkcji części samochodowych. W 1995 roku Meyle wprowadził na rynek swoją linię części zamiennych o nazwie Meyle HD (Heavy Duty), skierowaną głównie do samochodów użytkowych i ciężarowych. W ciągu ostatnich kilku lat firma rozszerzyła swoją ofertę o nowe produkty i rozwija swoje fabryki na całym świecie, aby zapewnić klientom najlepszą jakość produktów i usług.