Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe Bugatti » układ hamulcowy Bugatti » zacisk hamulcowy Bugatti » części zacisku hamulcowego, tłoczki, zestawy naprawcze Bugatti

części zacisku hamulcowego, tłoczki, zestawy naprawcze do BUGATTI

wybierz model samochodu BUGATTI:
Pokaż części producenta:  
pokazuj niedostępne
Sortuj po :
cena -
Status produktu: Normalny
nr EAN 4047026182774
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca z materiałami dodatkowymi
nr EAN 4047026182835
Strona zabudowy Oś przednia po obydwu stronach
Ciężar [kg] 0,36
System hamulcowy TRW
Długość opakowania [cm] 5,4
Szerokość opakowania [cm] 5,4
Wysokość opakowania [cm] 5,4
nr EAN 4056111077130
Wysokość [mm] 54,6
Ciężar [kg] 0,04
Długość opakowania [cm] 5,5
Szerokość opakowania [cm] 1,2
Wysokość opakowania [cm] 1,2
Długość [mm] 54,6
Średnica [mm] 12
nr EAN 4056111061771
Strona zabudowy Oś przednia
Ciężar [kg] 0,016
Długość opakowania [cm] 5,5
Szerokość opakowania [cm] 5,0
Wysokość opakowania [cm] 2,5
nr EAN 4056111048598
Strona zabudowyOś przednia
System hamulcowyLUCAS
Wyświetlanie od 1 do 6 (z 6 pozycji)
Stron:  1 
1część będzie dostarczona w ciągu 1-2 dni roboczych. 2część będzie dostarczona w ciągu 2-3 dni roboczych. 3część będzie dostarczona w ciągu 3-4 dni roboczych. 4część będzie dostarczona w ciągu 4-5 dni roboczych.
części zacisku hamulcowego, tłoczki, zestawy naprawcze

Części zacisku hamulcowego, tłoczki, zestawy naprawcze


Zacisk hamulcowy jest podzespołem współpracującym z tarczą hamulcową. Jego zadaniem jest przeniesienie siły nacisku na pedał hamulcowy, na klocki, które wskutek tego dociskane są do tarczy, co w efekcie wywołuje tarcie niezbędne do zatrzymania pojazdu.

Zacisk jest elementem dość awaryjnych, w związku z czym wymaga kontroli i usuwania usterek, gdy tylko się pojawią. Zaniedbanie tego może doprowadzić do poważnych uszkodzeń mechanicznych, potencjalnie niebezpiecznych i generujących wysokie koszty naprawy.

Aby uporać się z większością problemów trapiących zaciski (np. wycieki, zablokowania itp.) ich producenci oferują bardzo szeroki wybór zestawów naprawczych. Elementami podlegającymi wymianie są gumowe uszczelki, osłony tłoczka, ale to nie wszystko. W przypadku nieco poważniejszych usterek można posiłkować się wymianą elementów, takich jak prowadnice tłoczków i cylinderki.

Ważną sprawą jest z pozoru nieistotna i często pomijana (zwłaszcza przez mniej doświadczone osoby) kwestia. Wymiany tego typu elementów należy dokonywać parami. Części układu hamulcowego bezpośrednio przekładają się na siłę i długość drogi hamowania. Ze względów bezpieczeństwa nie powinna ona być różna po obu stronach samochodu. Jeśli dokonujemy wymiany lub regeneracji zacisku z jednej strony, należy przeprowadzić adekwatne prace również z drugiej strony. Pozwoli to uniknąć niekontrolowanego hamowania na mokrej lub śliskiej nawierzchni.