Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » ogrzewanie i wentylacja » dmuchawa Fiat DOBLO nadwozie wielkoprzestrzenne (MPV) (119_, 223_) 1.6 Natural Power (223AXD1A) (2005.11-2009.07) 92km » AB 337 000P mahle
wybrany samochód: 
Fiat Doblo Nadwozie Wielkoprzestrzenne (mpv) (119_, 223_) 1.6 Natural Power (223axd1a) (2005.11-2009.07) 92km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Dmuchawa AB 337 000P MAHLE

AB 337 000P Dmuchawa MAHLE
mahle AB 337 000P

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

AB 337 000P

producent:

MAHLE

Napięcie [V]12
Moc znamionowa [W]336
Strona zabudowyz przodu
Średnica [mm]133
Natężenie prądu [A]28
Pojazd z kierownicą po lewej /prawej stroniedla pojazdu z kierownicą z lewej strony
Wyposażenie pojazdudla pojazdów z klimatyzacją
Liczba zestyków2
Długość opakowania [cm]23,4
Szerokość opakowania [cm]19,40
Wysokość opakowania [cm]22,00
Ciężar netto [g]1490
ProducentMAHLE

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Dmuchawa AB 337 000P MAHLE

Dmuchawa
numery OEM:
LAND ROVER      FK7218456AB
LAND ROVER      HK7218456AA
LAND ROVER      LR066290
LAND ROVER      LR066917
LAND ROVER      LR112269

Zastosowanie Dmuchawa AB 337 000P MAHLE w samochodach:

Dmuchawa wewnętrzna


Dmuchawa wnętrza kabiny pełni w pojeździe bardzo ważną funkcję. Bez niej funkcjonowanie klimatyzacji byłoby niemożliwe. Wentylator dostarcza ogrzane lub schłodzone powietrze do wnętrza kabiny pasażerskiej. Umożliwia to skuteczną regulację temperatury wewnątrz pojazdu. Wentylatory cechuje wysoka moc i duża przepustowość. Warto dodać, że możliwe jest zasilanie dmuchawy prądem o napięciu 12 V oraz 24 V. Dzięki temu wentylator może pracować zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych, jak i pojazdach rolniczych.

Dmuchawa pracuje w trybie ciągłym, w związku z tym ulega stopniowemu zużyciu. Objawia się to zazwyczaj głośniejszą pracą wentylatorów.

Łopatki pracują ze stosunkowo wysoką prędkością obrotową i w warunkach minimalnego tarcia, dzięki obecności środka smarnego. Nasilenie się hałasu podczas pracy wentylatora jest zwykle spowodowane utraceniem przez smar swoich właściwości przy jednoczesnym nagromadzeniu w tym miejscu brudu zwiększającego tarcie. To oznaka, że wkrótce dojdzie do zatarcia łożysk. Konieczna będzie wówczas wymiana zużytych elementów.

Trzeba jednak pamiętać, że nasmarowanie elementów dmuchawy nie zawsze skutkuje rozwiązaniem problemu głośnej pracy. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w zakup nowego wentylatora.

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.