Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ wydechowy » tłumik Ford ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.1 (1985.12-1990.07) 50km » 08.204.82 eberspächer
wybrany samochód: 
Ford Escort Iv (gaf, Awf, Abft) 1.1 (1985.12-1990.07) 50km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Tłumik końcowy 08.204.82 EBERSPÄCHER

08.204.82 Tłumik końcowy EBERSPÄCHER

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

08.204.82

producent:

EBERSPÄCHER

Status produktu: Normalny
Strona zabudowyz tyłu
Długość [mm]800
Ciężar [kg]6,4
nr EAN4030813090239

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Tłumik końcowy 08.204.82 EBERSPÄCHER

Tłumik układu wydechowego tył OPEL ASTRA H, ASTRA H GTC 1.6/1.8 01.04-05.14
numery OEM:
OPEL      58 52 301

Zastosowanie Tłumik końcowy 08.204.82 EBERSPÄCHER w samochodach:

Tłumik wydechowy


Tłumik to w zasadzie grupa kilku pokrewnych elementów wchodzących w skład układu wydechowego pojazdu. Jego głównym celem jest prawidłowe (zgodne z obowiązującymi normami) przetwarzanie spalin wydobywających się z silnika oraz redukowanie generowanego przy tym hałasu.

Producenci stosują różne rozwiązania. Liczba tłumików dobierana jest tak, aby zapewnić optymalną równowagę pomiędzy efektywnością pracy a kosztami produkcji i późniejszej eksploatacji.

Zwykle w układzie wydechowym stosuje się dwa albo trzy tłumiki wylotowe. Zazwyczaj są to tłumik przedni, środkowy i końcowy. Prócz tego w układzie występują: kolektor wylotowy, katalizator, rura wydechowa końcowa i inne.

Główną bolączką tych elementów jest zużycie wskutek postępującej korozji. Tłumik umiejscowiony jest pod podwoziem na zewnątrz pojazdu, w związku z tym, narażony jest na bardzo niekorzystne czynniki, takie jak stałe zawilgocenie, brud, sól (w warunkach zimowych) itp. Nie bez znaczenia są też uszkodzenia mechaniczne powstałe w kontakcie z podłożem.