Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ zapłonowy » cewka zapłonowa

cewka zapłonowa

wybierz markę samochodu:
cewka zapłonowa

Cewka zapłonowa

Masz problem z zapłonem? Przekręcasz kluczyk, lecz w dalszym ciągu nie możesz ruszyć i włączyć silnika? W takim razie problem może leżeć po stronie części mechanicznych zapłonu, do których należą m.in. cewka zapłonowa

Od momentu wprowadzenia dużej ilości elektroniki do auta, problemy z cewkami stały się dużo mniej powszechne, a diagnozowanie awarii szybsze – kontrolki udzielają kierowcy niezbędnych informacji, na których podstawie może on dokonywać wstępnej analizy. Wymiana cewki zapłonowej może być nieco bardziej skomplikowana, więc warto pozostawić to zadanie profesjonalistom, którzy znają się na swojej pracy – Ty jednak sam możesz nabyć niezbędne części, dzięki czemu będziesz posiadać pewność jakości montowanych elementów w Twoim pojeździe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną w naszym sklepie!
 

Cewka zapłonowa – cena spokoju


Jeśli wydaje Ci się, że jedynym objawem problemów z cewką zapłonową są te, które możesz odczuwać podczas odpalenia silnika, to niestety jesteś w błędzie. Innym symptomami, które zauważalne są podczas jazdy, to m.in. spadek mocy, falowanie obrotów, szarpanie silnika lub wyższe zużycie paliwa. Nierówności w pracy odczuwalne są najczęściej podczas postoju lub przy przyspieszeniu i zwiększonej ilości obrotów – dlatego warto obserwować swój pojazd, by wiedzieć wszystko na temat jego stanu technicznego. 

Uszkodzenie cewki zapłonowej często mylone jest z problemem związanym z przewodami zapłonowymi, dlatego należy kompleksowo sprawdzić wszystkie możliwości. Przy wymianie jej na nową, warto także zmienić świece zapłonowe i wcześniej wspomniane przewody – takie działanie zagwarantuje wszystkim satysfakcję. 

Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego samochodu – w tym miejscu znajdziesz niezbędne wyposażenie.