Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ kierowniczy » końcówki drążków kierowniczych Audi A3 Limousine (8VS, 8VM) 40 TDI quattro (2018.07-2019.07) 184km » 49398894 corteco
wybrany samochód: 
Audi A3 Limousine (8vs, 8vm) 40 Tdi Quattro (2018.07-2019.07) 184km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 49398894 CORTECO

49398894 Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego CORTECO
30.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
>5 szt. wysyłka Wtorek

odbiór osobisty: ?
Włochy - Wtorek: powyżej 5 szt.
 
    Ocena:
5/5 (1 ocena)
numer części:

49398894

producent:

CORTECO

Status produktu: Normalny
Strona zabudowyz obu stron
Gwint wewnętrzny [mm]M12X1,5
Rodzaj gwintuz bieżnikiem prawostronnym
nr EAN3358960635112

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 49398894 CORTECO

Końcówka drążka kierowniczego L/P pasuje do: FIAT 126, BARCHETTA, PUNTO, PUNTO/HATCHBACK, LANCIA Y, Y10 0.7-1.9D 09.87-03.12
numery OEM:
FIAT      5962775
FIAT      7591300
FIAT      7752285
FIAT      9946949
LANCIA      7752285
AUTOBIANCHI      9946949
zamienniki:
Brak danych o zamiennikach

Zastosowanie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 49398894 CORTECO w samochodach:

Opinie Klientów o Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 49398894 CORTECO:

Andrzej, ŻURAWIEC
2022-10-04
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

Drążek kierowniczy i końcówka drążka kierowniczego


Drążek to element łączący zwrotnicę zawieszenia z przekładnią kierowniczą. Umożliwia prawidłowe prowadzenie przednich kół. Drążek zakończony jest elementem w kształcie litery "L". Jest on wyposażony w przegub kulowy. Jedno ramię zamocowane jest do drążka, drugie do zwrotnicy. Przegub jest elastyczny, dzięki niemu zawieszenie może poruszać się w pionie w stosunku do położenia przekładni kierowniczej.

Zużycie drążków pogarsza dość istotnie prowadzenie pojazdu. Objawia się wibracjami na kierownicy, a także stukami, bardzo wyraźnie słyszalnymi zwłaszcza na nierównej nawierzchni. Ciekawostką jest fakt, że luzy drążka kierowniczego to jeden z najczęstszych powodów, z których pojazd nie przechodzi okresowego badania technicznego. Zaleca się, aby drążki wymieniać parami. Technicznie rzecz ujmując, sama wymiana drążka nie pociąga konieczności jednoczesnej wymiany końcówki. W praktyce jednak mechanicy zalecają taki właśnie sposób postępowania.

Po dokonaniu wymiany drążków konieczne jest ustawienie zbieżności kół oraz sprawdzenie geometrii zawieszenia.

Drążki i końcówki drążków są elementami eksploatacyjnymi, które zużywają się w toku eksploatacji pojazdu i podlegają okresowej wymianie. Okres eksploatacyjny dla większości aut jest różny.

Informacje o producencie części samochodowych Corteco


Corteco jest marką należącą do firmy Freudenberg Group, globalnego dostawcy rozwiązań technologicznych. Firma specjalizuje się w produkcji i dystrybucji części zamiennych do samochodów i innych pojazdów. Zakres produkcji Corteco obejmuje szeroką gamę produktów, w tym uszczelki, płyny uszczelniające, filtry powietrza i oleju, uszczelki wału i inne elementy układów mechanicznych samochodów. Te produkty są zaprojektowane i produkowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, aby zapewnić niezawodność i długą żywotność.

Corteco ma fabryki i centra dystrybucji w wielu krajach na całym świecie, w tym w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Firma współpracuje z wieloma producentami samochodów, aby zapewnić swoim klientom najlepsze produkty i usługi. Corteco stale inwestuje w rozwijanie swojej oferty i technologii, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku i zapewnić swoim klientom niezawodne i innowacyjne produkty.