Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » silnik » sterowanie silnikiem » łańcuch rozrządu, prowadnice » zestaw łańcucha rozrządu » Zestaw łańcucha rozrządu, 21-0565 hepu

Zestaw łańcucha rozrządu 21-0565 HEPU

21-0565 Zestaw łańcucha rozrządu HEPU
1,981.00 zł
Kup
 

przewidywany termin realizacji: ?
>5 szt. wysyłka jutro

    Ocena:
numer części:

21-0565

producent:

HEPU

Wykonanie łańcucha Łańcuch zębaty
Wykonanie łańcucha Łańcuch zamknięty
Strona zabudowy z prawej
Ilość ogniw łańcucha 120
Urządzenia napędzane agregat napędzany: wałek rozrządu
Strona zabudowy z lewej
Ilość ogniw łańcucha 116
Ilość ogniw łańcucha 52
Urządzenia napędzane agregat napędzany: wałek wyrównawczy
Wykonanie łańcucha Simplex
Ilość ogniw łańcucha 60
Urządzenia napędzane agregat napędzany: pompa olejowa
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca z kołem zębatym wałka pośredniego
dla numeru OE 278 050 03 05
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca z kołem zębatym wału korbowego
dla numeru OE 278 052 05 03
nr EAN 4047753341666

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach

Dodatkowe informacje o produkcie Zestaw łańcucha rozrządu 21-0565 HEPU

Rozrząd kpl. (łańcuch + elementy) pasuje do: MERCEDES C (A205), C (C204), C (C205), C T-MODEL (S204), C T-MODEL (S205), C (W204), C (W205), CLS (C218), CLS SHOOTING BRAKE (X218) 3.0-3.5H 06.08-
numery OEM:
brak danych o numerach OEM
zamienniki:
Brak danych o zamiennikach

Zastosowanie Zestaw łańcucha rozrządu 21-0565 HEPU w samochodach:

Zestaw łańcucha rozrządu


Rozrząd to bez wątpienia jeden z najważniejszych układów znajdujący się w pojeździe. Steruje on bezpośrednio dopływem mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz usuwaniem z nich, powstałymch wskutek spalania gazów. W skład zestawu wchodzą zwykle części, takie jak: koła pasowe, przekładnie, uszczelki olejowe i inne uszczelnienia, koła zębate pośredniczące i napinacze, mocowania, uszczelki gniazd świec zapłonowych oraz w zależności od typu układu, łańcuch lub pasek.

Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich tych elementów zapewnia w pełni zsynchronizowaną pracę zaworów silnika i tłoków. W przypadku konieczności wymiany któregoś z elementów zestawu zaleca się zastąpienie nowymi również pozostałych części wchodzących w jego skład. Takie prewencyjne działanie zapewni silnikowi ochronę przed przedwczesnym zużyciem.

Zestaw łańcuchowy jest zdecydowanie trwalszym i pewnym rozwiązaniem. Pasek natomiast ulega szybszemu zużyciu. Do podstawowych mankamentów zestawów rozrządu opartych na pasku należą: pęknięcia lub inne uszkodzenia mechaniczne, spowodowane np. dostaniem się do mechanizmu ciał obcych; zablokowanie pompy lub wałka; zbyt niskie napięcie paska rozrządu; w ostateczności, w skutek zablokowania łożysk, pompy wody lub napinacza może dojść do zerwania paska.
 

Informacje o producencie części zamiennych firmie Hepu.

Hepu to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji części samochodowych, a w szczególności w pompach wodnych, paskach klinowych oraz zestawach naprawczych dla nich. Firma została założona w 1997 roku i od tamtej pory zdobyła uznanie klientów i mechaników za wysoką jakość swoich produktów.

Historia firmy sięga lat 70. XX wieku, kiedy to opracowano pierwsze pompy wodne z tworzyw sztucznych, co wówczas było innowacyjnym rozwiązaniem. W 1997 roku Hepu rozpoczęła produkcję pomp wodnych i pasków klinowych w oparciu o nowoczesne technologie. Obecnie firma zatrudnia ponad 200 pracowników i produkuje ponad 1000 różnych produktów.

Hepu to firma zorientowana na klienta, która stawia na jakość swoich produktów i dba o ich niezawodność. Wszystkie produkty są starannie testowane przed wprowadzeniem na rynek, aby zapewnić ich bezawaryjną pracę. Hepu cieszy się wysoką opinią wśród klientów i mechaników za jakość i niezawodność swoich produktów oraz za profesjonalną obsługę.

Oprócz produkcji części samochodowych, Hepu angażuje się w działalność charytatywną. Wspiera lokalne inicjatywy oraz organizacje charytatywne, a także prowadzi szkolenia dla młodych ludzi zainteresowanych branżą motoryzacyjną.