Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » filtry » filtr oleju Audi A6 C4 Avant (4A5) S6 Turbo quattro (1994.06-1997.12) 230km » FT5865 coopersfiaam filters
wybrany samochód: 
Audi A6 C4 Avant (4a5) S6 Turbo Quattro (1994.06-1997.12) 230km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Filtr oleju FT5865 COOPERSFIAAM FILTERS

FT5865 Filtr oleju COOPERSFIAAM FILTERS

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

FT5865

Status produktu: Normalny
średnica zewnętrzna [mm]78
Średnica wewnętrzna [mm]6
Wysokość [mm]68
nr EAN8012658066835

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Filtr oleju FT5865 COOPERSFIAAM FILTERS

numery OEM:
FORD      1372808
FORD      6C1Q6N602BA
ROVER      ERR6299

Zastosowanie Filtr oleju FT5865 COOPERSFIAAM FILTERS w samochodach:

Zadaniem filtra oleju jest oczyszczanie oleju silnikowego z wszelkich zanieczyszczeń które powstają podczas pracy silnika czyli nagaru, drobnych opiłek, wtrąceń zewnętrznych o wielkości do 1/50 milimetra. Olej silnikowy podlega cyrkulacji w silniku wymuszonej przez pompę oleju. W trakcie tej cyrkulacji przepływa przez filtr oleju gdzie jest oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń. 

Filtr oleju przybiera zazwyczaj postać metalowej puszki jest wypełniony czynnikiem filtrującym  w postaci bibuły ułożonej w harmonijkę celem zwiększenia powierzchni filtrującej. Wewnątrz filtra znajduje się zawór bocznikujący znany także pod nazwą zaworem nadciśnienia. Zawór bocznikujący otwiera się kiedy olej jest zbyt gęsty albo zbyt brudny aby przejść przez sito filtrujące. Bez niego byłoby ryzyko zatarcia silnika. 

Dla filtrów ułożonych poziomo stosowany jest także zawór przeciwzwrotny który ma za zadanie uniemożliwić spływanie oleju silnikowego z całego silnika do miski olejowej przy wyłączonym silniku. Dzięki temu tuż po włączeniu silnika część oleju może już smarować cały układ. Stosuje się także tak zwane wkłady filtra oleju. Wkład ma postać zwiniętej bibuły w formie harmonijkii  jest umieszczany jest w puszce filtra oleju.

COOPERSFIAAM FILTERS
Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.