Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » zawieszenie, wahacze, łożyska kół, stabilizator » stabilizator, mocowanie » łącznik stabilizatora » HO-LS-1605 moog

Łącznik stabilizatora HO-LS-1605 MOOG

HO-LS-1605 Łącznik stabilizatora MOOG

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
5/5 (11 ocen)
numer części:

HO-LS-1605

producent:

MOOG

Strona zabudowy Oś przednia po obydwu stronach
Długość [mm] 100
Drążek / rozpórka Drążek skrętny łącznikowy
Rodzaj połączenia Pojemnik
Długość opakowania [cm] 13
Szerokość opakowania [cm] 8,5
Wysokość opakowania [cm] 6,5
nr EAN 4044197249381

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Łącznik stabilizatora HO-LS-1605 MOOG

Łącznik drążka stabilizatora przód L/P 100mm pasuje do: HONDA ACCORD III, CIVIC, CIVIC I, CIVIC II, CIVIC III, CIVIC IV, CIVIC V, CIVIC VI, CRX I, CRX II, CRX III, JAZZ I 1.2-2.0D 09.74-02.01
numery OEM:
HONDA      90112SE0000

Zastosowanie Łącznik stabilizatora HO-LS-1605 MOOG w samochodach:

Opinie Klientów o Łącznik stabilizatora HO-LS-1605 MOOG:

2022-05-23
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2023-12-07
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2022-05-20
 5/5
Wszystko ok. Łącznik solidny
2022-04-05
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2021-11-12
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2022-05-10
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2021-05-07
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2021-08-21
 5/5
Wszystko ok
2019-09-16
 5/5
Zawsze kupuję części w tym sklepie także VO-LS-0318
2022-05-10
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2021-11-12
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

Łącznik stabilizatora

 

Łącznik stabilizatora jest elementem odpowiedzialnym za połączenie stabilizatora samochodowego z wahaczem lub kolumną zawieszenia. Łącznik stabilizatora współpracuje ze stabilizatorem przeciwdziałając nadmiernemu przechylaniu się jednej strony samochodu id odrywaniu koła od nawierzchni drogi przy skrętach. Stabilizator oddziałuje poprzez łącznik stabilizatora na koło pojazdu, powodując lepsze jego przyleganie do nawierzchni drogi.

Łączniki stabilizatora  wykonywane są w zasadzie z metalu albo plastiku, w zależności od projektu producenta samochodu. Mają zastosowanie w przednim i tylnym zawieszeniu pojazdu oraz przybierają różne kształty, i długości. Łączniki stabilizatora narażone są na uszkodzenia w wyniku jazdy po nierównych drogach, dziurach. Spowodowane jest to ich stosunkowo delikatną konstrukcją. Szacuje się, że łączniki stabilizatora wytrzymują w normalnej eksploatacji 20-30 tysięcy kilometrów. Na ich trwałość ma także wpływ stan całego zawieszenia samochodu.

Typowym objawem uszkodzenia łącznika stabilizatora są stuki dobiegające z okolic zawieszenia podczas jazdy po nierównościach. Eksploatacja pojazdu przy znacznym wybiciu łączników stabilizatora może doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów zawieszenia jak i samych opon. Wymiana łaczników stabilizatora jest stosunkowo łatwa i nie droga, dlatego lepiej nie odkładać jej w czasie i przeprowadzić jak najszybciej po zdiagnozowaniu ich uszkodzenia.

powiązane kategorie:
stabilizator samochodowy
guma stabilizatora