Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » paski napędowe » pasek wieloklinowy » rolka prowadząca

rolka prowadząca

wybierz markę samochodu:
rolka prowadząca

Rolka prowadząca pasek klinowy


Potrzebujesz rolki prowadzącej pasek klinowy? W takim razie doskonale trafiłeś! W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz najlepsze elementy wyposażenia dla Twojego samochodu. Jeśli chcesz dopasować produkt do potrzeb swojego auta, wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki, która dobierze asortyment pasujący do danego modelu. Każda rolka prowadząca paska klinowego dostępna w naszym sklepie to wyposażenie od znanych i cenionych producentów. Wszystkie oferowane produkty są nowe i wolne wad, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy do naszych klientów sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Chcesz się o tym przekonać? Sam sprawdź, co dla Ciebie mamy!
 

Sprawna rolka prowadząca pasek klinowy to gwarancja wygody i bezpieczeństwa


Pasek klinowy odpowiedzialny jest m.in. za napędzanie urządzeń pomocniczych w samochodzie. Do tej grupy należą takie produkty jak: pompa wspomagania kierownicy, pompa cieczy chłodzącej, sprężarka chłodnicy, czy chociażby alternator. Pracuje on jednak dzięki rolkom, dlatego warto regularnie kontrolować ich stan technicznych i  jeśli wymagają one wymiany, nie warto ich lekceważyć. 

Od stanu rolek zależy także żywotność paska. Jeśli będą one wyeksploatowane lub uszkodzone, istnieje ryzyko szybszego procesu zużywalności pozostałych elementów układu i przede wszystkim awarii, gdy najmniej będziecie się tego spodziewać. W efekcie może dojść do poważnych konsekwencji. 
Na co zwrócić uwagę podczas weryfikacji jakości i stanu rolki?

Należy przede wszystkim skontrolować płynność pracy rolki, powstanie ewentualnych luzów w mocowaniu i czy pracuje ona w jednej płaszczyźnie z przekładnią pasową. Następnie warto przejść do weryfikacji powierzchni części. Nie powinny być one porysowane, wyszczerbione itp. Jest to główny powód szybkiego niszczenia paska. 

Do objawów nieprawidłowej pracy rolek prowadzących pasek klinowy, można zaliczyć m.in. świszczący lub metaliczny odgłos wydobywający się z silnika, wadliwe działanie pompy wspomagania, niedoładowanie akumulatora lub problemy ze sprężarką klimatyzacji.