Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » sprzęgło » tarcza dociskowa sprzęgła

tarcza dociskowa sprzęgła

wybierz markę samochodu:
tarcza dociskowa sprzęgła

Tarcza dociskowa sprzęgła


Twój samochód nie jest sprawny w 100-procentach i musisz zająć się jego renowacją? Potrzebne są Ci m.in. takie części mechaniczne, jak tarcza dociskowa sprzęgła? W takim razie w tym miejscu znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne, by cieszyć się satysfakcjonującą jakością asortymentu i gwarancją zadowolenia z wyboru. 

W swojej ofercie posiadamy produkty z najwyższej półki, by zadowolić najbardziej wymagających klientów, spełniając jednocześnie ich wygórowane oczekiwania. Wiemy, że stan techniczny pojazdu oferuje bezpieczeństwo na drodze, gdzie musisz uważać na siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu, dlatego powinieneś być maksymalnie skupiony – nie możesz rozpraszać się myślami o uszkodzonych elementach i tym, czy wytrzymają jeszcze kilka kilometrów.
 

Jak działa i po co nam tarcza dociskowa sprzęgła w samochodzie?


Jak można łatwo wywnioskować dzięki nazwie, współpracuje ona z tarczą sprzęgła i porusza się wraz z kołem zamachowym. Musi poruszać się jednak wzdłuż osi podczas włączenia i wyłączenia go, dlatego łączy się ją za pomocą sprężystych łączników do pokrywy sprzęgła, by mogły być zamocowane przesuwnie. 

Ciepło podczas tarcia może być problematyczne, gdyż jak to bywa przy dużych prędkościach, zachodzi wiele procesów jednocześnie. Tarcza dociskowa sprzęgła powinna być dostosowana do tych warunków, oferując także dużą odporność na tarcie i uszkodzenia mechaniczne – istotą jej wytrzymałości jest m.in. twardość, dlatego każdy powinien stawiać na popularne i cenione produkty na rynku. 

Odwiedzając naszą stronę internetową, otrzymujesz wszystkie informacje na temat tego, do jakiego modelu auta dana część pasuje idealnie – nie musisz już polegać na osobach, które za samo zamówienie jej będą pobierać prowizję, dzięki czemu będziesz mógł zaoszczędzić na ewentualnych wymianach i naprawie swojego samochodu! Sam przekonaj się, jak proste są zakupy w naszym sklepie!