Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
ranking opineo.pl rok 2014
ranking opineo.pl rok 2015
ranking opineo.pl rok 2016
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
konsultanci: poniedziałek - czwartek 9:00 - 17:00 piątek do 15:00
magazyn:    poniedziałek - czwartek 9:00 - 17:00 piątek do 15:00
Części do samochodów e-autoparts.pl
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas 
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Sklep » części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » 16491

Klocki hamulcowe - komplet 16491 FEBI Bilstein GmbH + Co KG

16491 Klocki hamulcowe - komplet FEBI Bilstein GmbH + Co KG
cena z vat
100.00 zł
Kup
    Ocena:
numery handlowe:

23832203, 23833203, 23844203, 23832, 23833, 23844

numer części:

16491

Strona zabudowy:Oś przednia
Styk ostrzegawczy o zużyciu:z akustycznym czujnikiem zużycia
Długość [mm]: 156,4
Szerokość [mm]: 70,6, 76,0
Oznaczenie kontrolne: ECE R90 Approved
Grubość 1 [mm]: 20,3
Ciężar [kg]: 2,050Dostarczane przez nas produkty należy wykorzystywać tylko
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona
wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym
przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji montażu.
Cena dotyczy kompletu klocków na oś pojazdu.
Status produktu: Normal

Sprawdź zastosowanie wybranej części

Klocki hamulcowe - komplet 16491 FEBI Bilstein GmbH + Co KG


Firma FEBI Bilstein GmbH + Co KG będąca wytwórcą produktu klocki hamulcowe 16491 jest głównym wytwórcą części dla kategorii klocki hamulcowe i nie kwestionowanym liderem w branży motoryzacyjnej.
Tarcze hamulcowe wraz z klockami odpowiadają za jak najszybsze wyhamowania samochodu w sytuacji awaryjnej. Mają one także za zadanie zwalnianie prędkości pojazdu podczas normalnego ruchu.
Koncern FEBI Bilstein GmbH + Co KG dokłada niezbędnych starań, aby jego produkty były jak najwyższej jakości, były bezawaryjne i cechowały je długie przebiegi.
Opinie praktyków o klockach hamulcowych 16491 są jak najlepsze. Klocki hamulcowe tego producenta cechują się bardzo dobrymi parametrami eksploatacyjnymi i użytkowymi.
Klocki hamulcowe 16491 mają zastosowanie do samochodu OPEL ARENA Autobus (A97) od 1997.01 oraz wielu innych modeli aut.Część z kategorii klocki hamulcowe aktualnie prezentowaną powinna pasować do samochodów marki OPEL jednak w przypadku wystąpienia wątpliwości co do jej właściwego doboru do samochodów tych marek, zalecany jest kontakt z obsługą sklepu w celu sprawdzenia doboru tej części samochodowej.
Autosklep e-autoparts.pl oferuje klocki hamulcowe 16491 w najlepszej cenie w polskim internecie, mamy najszybszą dostawę do Klienta i wiele sposobów płatności. Klocki hamulcowe 16491 można także odebrać w naszym magazynie w Warszawie przy ul. Łodygowej 28G.
numery OEM:
OPEL 01605 080
OPEL 01605 099
OPEL 01605 992
OPEL 01605 996
OPEL 01605 998
OPEL 093189698
OPEL 16 05 080
OPEL 16 05 099
OPEL 16 05 992
OPEL 16 05 996
OPEL 16 05 998
OPEL 1605 080
OPEL 1605 099
OPEL 1605 992
OPEL 1605 996
OPEL 1605 998
OPEL 1605080
OPEL 1605992
OPEL 1605996
OPEL 1605998
OPEL 93189698
VAUXHALL 09192157
VAUXHALL 093176115
VAUXHALL 093176429
VAUXHALL 093179707
VAUXHALL 093179708
VAUXHALL 093181189
VAUXHALL 093189698
VAUXHALL 90544001
VAUXHALL 9192157
VAUXHALL 93176115
VAUXHALL 93176429
VAUXHALL 93179707
VAUXHALL 93179708
VAUXHALL 93181189
VAUXHALL 93189698
zamienniki:
40 91 6491
SWAG Autoteile GmbH
205 781
TOPRAN
363702161046
MAGNETI MARELLI
206 509
TOPRAN
363702161320
MAGNETI MARELLI
363702161172
MAGNETI MARELLI
FSL1640
FERODO
FQT1295
FERODO
FQT1640
FERODO
2305701
TEXTAR
C1X018ABE
ABE
C1X033ABE
ABE
F 03A 150 012
BOSCH
DP 59 006
BREMBO
223617
NK
223633
NK
1501223617
SBS
1501223633
SBS
V40-8020
VAICO
V40-8020-1
VAICO
V40-8030
VAICO
V40-8030-1
VAICO
V40-8038
VAICO
V40-8038-1
VAICO
0683 02
KAWE
1036 02
KAWE
07.B314.26
BREMBO
8DB 355 008-361
HELLA
37361 OE
A.B.S.
P 59 045
A.B.S.
NP2005
NATIONAL
NP2027
NATIONAL
8683.00
REMSA
37361S
A.B.S.
RA.0664.0
Raicam Industrie S.r.l.
RA.0816.0
Raicam Industrie S.r.l.
MBP1435
QUINTON
MBP984
QUINTON
810039
KAWE
810085
KAWE
BPOP-1002
AISIN
BPOP-1013
AISIN
6216014
SASIC
50-00-0032
ASHIKA
50-00-0073
ASHIKA
571975D
JURID
573153D
JURID
Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe stanowią jeden z dwóch elementów układu tarczowego. Odpowiadają za zwalnianie i zatrzymywanie pojazdu poprzez dociśnięcie ich powierzchni do powierzchni tarczy hamulcowej. Powstające wówczas tarcie oraz opór materiałów powodują wyhamowanie prędkości obrotowej kół, aż do całkowitego zatrzymania pojazdu. Za dociskanie klocków odpowiada specjalny mechanizm hydrauliczny uruchamiany przez naciśnięcie pedału hamulca.

Budowa i charakterystyka klocków hamulcowych

W typowym hamulcu tarczowym klocki hamulcowe są zamontowane na stałe w nieruchomym zacisku. Nie są jednak całkiem pozbawione możliwości zmiany pozycji, gdyż mogą się przemieszczać w jednej płaszczyźnie – w kierunku tarczy i z powrotem. Po wciśnięciu pedału hamulca następuje uruchomienie pompy hydraulicznej, która tłoczy płyn hamulcowy do tłoczka. Dociska on klocki do tarczy powodując hamowanie pojazdu.

Nietrudno sobie wyobrazić, jakim obciążeniom muszą sprostać klocki hamulcowe, aby zatrzymać rozpędzony samochód. Z tego powodu charakteryzują się one wielowarstwową budową oraz są wykonywane z wytrzymałych materiałów. Podstawę klocka stanowi płytka nośna, na której znajduje się specjalna warstwa tłumiąca drgania. Jest ona również odpowiedzialna za ochronę zacisków przed nagrzaniem podczas hamowania. Warstwę zewnętrzną tworzy materiał cierny. Jego skład jest indywidualnie opracowywany przez producenta, decyduje o jakości oraz cenie klocków.

Oferta klocków hamulcowych w naszym sklepie internetowym

Klocki hamulcowe są częściami samochodowymi, które ulegają intensywnemu zużywaniu się podczas eksploatacji. Dlatego producenci samochodów zalecają ich wymianę – dwukrotnie częściej niż tarcz, czyli co 30-45 tys. km. Częstotliwość wymiany jest uzależniona od stylu jazdy i rodzaju przemierzanych tras. W ofercie mamy różne modele klocków przeznaczone do wielu marek samochodów, a produkowane przez sprawdzone i cenione na rynku firmy. A asortymencie mamy klocki hamulcowe firm Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE oraz kilku innych.