Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
ranking opineo.pl rok 2014
ranking opineo.pl rok 2015
ranking opineo.pl rok 2016
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
Konsultanci: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
magazyn: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
Części do samochodów e-autoparts.pl
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas 
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Sklep » części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » 8DB 355 011-731

Klocki hamulcowe - komplet 8DB 355 011-731 HELLA

8DB 355 011-731 Klocki hamulcowe - komplet HELLA
hella 8DB 355 011-731
Klocki hamulcowe - komplet 8DB 355 011-731
8DB 355 011-731
cena z vat
105.01 zł
Kup
    Ocena:

numery handlowe:

23482 , 24137 , 7874D1095 , 7874D973 , 7957D1095 , 7957D973 , 8248D1095 , 8248D973 , 8497D1388 , T1489

numer części:

8DB 355 011-731

producent:

HELLA

Szerokość [mm]123
Wysokość [mm]51,9
Grubość [mm]16,7
System hamulcowyTeves
Numer artykułu zalecanego dodatku8DZ 355 201-501
Numer WVA24137
Techniczny numer informacyjnyT1489
Przestrzegaj informacji montażowych
nr EAN4082300356045
Status produktu: Normal

informacja serwisowa: zobacz instrukcję montażu 8DB 355 011-731
Sprawdź zastosowanie wybranej części

Klocki hamulcowe - komplet 8DB 355 011-731 HELLA


HELLA jest liderem w Europie produkującym wysokiej klasy klocki hamulcowe, w tym oglądane klocki hamulcowe 8DB 355 011-731 oferowane w sprzedaży przez nasz sklep. Producent HELLA zapewnia, że dzięki wysokim normom jakości oraz zastosowanym technologiom produkcji, klocki hamulcowe o numerze 8DB 355 011-731 oraz pozostałe produkowane przez nich części, spełniają oczekiwania użytkowników samochodów. Klocki hamulcowe HELLA 8DB 355 011-731 cechują bardzo dobra jakość wykonania, trwałość i odporność na uszkodzenie.
Klocki hamulcowe HELLA cieszą się wysokimi notowaniami u właścicieli warsztatów naprawczych jako część zamienna godna zaufania i gwarantującą duże przebiegi pomiędzy poszczególnymi naprawami.
Klocki hamulcowe 8DB 355 011-731 mają zastosowanie do takich aut jak JAGUAR XF (X260) od 2015.05, CITROËN JUMPER platforma / podwozie (230) od 1994.03, MAZDA MX-5 III (NC) od 2005.03, CADILLAC ESCALADE Crew Cab Pickup od 2006.09, RENAULT MEGANE IV liftback (B9A/M/N_) od 2015.11, SAAB 9-3X od 2009.02, FORD BANTAM pick-up od 2001.09, OPEL ZAFIRA A nadwozie wielkopojemne (MPV) (T98) od 1999.04 oraz wielu innych modeli aut.
Producent części o indeksie 8DB 355 011-731 deklaruje jej dopasowanie do samochodów JAGUAR, CITROËN, MAZDA, CADILLAC, RENAULT, SAAB, FORD, OPEL, niemniej jednak jeżeli masz wątpliwości co do prawidłowości doboru, prosimy o kontakt z pracownikami sklepu. Zamawiając klocki hamulcowe 8DB 355 011-731 w sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl masz pewność, że cena zakupionej części jest jedną z najniższych na rynku. Zamówiony produkt dostarczymy w ciągu 1-2 dni roboczych do paczkomatu lub firmą kurierską.
numery OEM:
CITROËN 425405
FORD 1233679
FORD 1324300
FORD 1360254
FORD 1360304
FORD 1360306
FORD 1459016
FORD 1566096
FORD 1753860
FORD 1763677
FORD 1809259
FORD 2T142B507BA
FORD 2T142M008AA
FORD 2T1J2M008AA
FORD 3M512M008AA
FORD 3M512M008AB
FORD 3M512M008AC
FORD 3M5J2M008A1A
FORD 3M5J2M008AA
FORD 4387371
FORD 4387374
FORD 7T162B507BA
FORD CV6Z2200A
FORD ME2T1J2M008AA
FORD ME3M5J2M008AA
FORD ME3M5J2MM008AA
FORD MEAV6J2M008AA
JAGUAR C2C27271
JAGUAR C2D23143
JAGUAR C2P17595
JAGUAR C2P26112
MAZDA BPYK2648Z
MAZDA BPYK2648ZA
MAZDA BPYK2648ZA9C
MAZDA BPYK2648ZB
MAZDA C2Y32648Z
MAZDA C2Y32648ZA
MAZDA C2Y32648ZA9A
MAZDA C2Y32648ZB
MITSUBISHI BPYK2648ZA
MITSUBISHI C2Y32648ZA
OPEL 1605065
OPEL 16050650
OPEL 1605117
OPEL 1605196
OPEL 1605200
OPEL 1605973
OPEL 1605993
OPEL 93176116
OPEL 93183140
OPEL 93190338
OPEL 93192623
RENAULT 440600002R
RENAULT 440601689R
SAAB 12799240
SAAB 13322091
SAAB 32017848
SAAB 93166942
SAAB 99900003
VOLVO 30736610
VOLVO 8683615
PONTIAC 15271565
zamienniki:
60 91 6428
SWAG Autoteile GmbH
363702161461
MAGNETI MARELLI
363702161273
MAGNETI MARELLI
363702161462
MAGNETI MARELLI
T1489
PAGID
FSL1766
FERODO
FSL1931
FERODO
FDB1675
FERODO
FQT1766
FERODO
FQT1931
FERODO
12336
OPTIMAL
363700201489
MAGNETI MARELLI
12352
OPTIMAL
222562
NK
1501222562
SBS
1501223629
SBS
573186JC
JURID
573186D
JURID
Aktualnie oglądany:  Klocki hamulcowe - komplet, 8DB 355 011-731 • HELLA • sklep e-autoparts.pl. Część znajduje się w kategorii

klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe stanowią jeden z dwóch elementów układu tarczowego. Odpowiadają za zwalnianie i zatrzymywanie pojazdu poprzez dociśnięcie ich powierzchni do powierzchni tarczy hamulcowej. Powstające wówczas tarcie oraz opór materiałów powodują wyhamowanie prędkości obrotowej kół, aż do całkowitego zatrzymania pojazdu. Za dociskanie klocków odpowiada specjalny mechanizm hydrauliczny uruchamiany przez naciśnięcie pedału hamulca.

Budowa i charakterystyka klocków hamulcowych

W typowym hamulcu tarczowym klocki hamulcowe są zamontowane na stałe w nieruchomym zacisku. Nie są jednak całkiem pozbawione możliwości zmiany pozycji, gdyż mogą się przemieszczać w jednej płaszczyźnie – w kierunku tarczy i z powrotem. Po wciśnięciu pedału hamulca następuje uruchomienie pompy hydraulicznej, która tłoczy płyn hamulcowy do tłoczka. Dociska on klocki do tarczy powodując hamowanie pojazdu.

Nietrudno sobie wyobrazić, jakim obciążeniom muszą sprostać klocki hamulcowe, aby zatrzymać rozpędzony samochód. Z tego powodu charakteryzują się one wielowarstwową budową oraz są wykonywane z wytrzymałych materiałów. Podstawę klocka stanowi płytka nośna, na której znajduje się specjalna warstwa tłumiąca drgania. Jest ona również odpowiedzialna za ochronę zacisków przed nagrzaniem podczas hamowania. Warstwę zewnętrzną tworzy materiał cierny. Jego skład jest indywidualnie opracowywany przez producenta, decyduje o jakości oraz cenie klocków.

Oferta klocków hamulcowych w naszym sklepie internetowym

Klocki hamulcowe są częściami samochodowymi, które ulegają intensywnemu zużywaniu się podczas eksploatacji. Dlatego producenci samochodów zalecają ich wymianę – dwukrotnie częściej niż tarcz, czyli co 30-45 tys. km. Częstotliwość wymiany jest uzależniona od stylu jazdy i rodzaju przemierzanych tras. W ofercie mamy różne modele klocków przeznaczone do wielu marek samochodów, a produkowane przez sprawdzone i cenione na rynku firmy. A asortymencie mamy klocki hamulcowe firm Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE oraz kilku innych.