w dniach 22.09 - 30.09 obsługa telefoniczna nie będzie dostępna. Wysyłki zamówień złożonych przez stronę sklepu będą realizowane normalnie
Części do samochodów e-autoparts.pl
Sklep » producenci części samochodowych » części samochodowe Hella

Części samochodowe Hella w ofercie e-autoparts.pl

producent części hella w sklepie e-autoparts.pl

Prouducent części samochodowych Hella


Hella jest przedsiębiorstwem rodzinnym z Lippstadt z ponad 100-letnią tradycją. Firma zajmuje się rozwojem i produkcją komponentów oświetleniowych i elektronicznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty Hella są wytwarzane w 17 zakładach w Europie, Ameryce i Azji, a ponad 18.000 artykułów jest dostarczanych do ponad 100 krajów.

11 czerwca 1899 r. Sally Windmüller zakłada Westfälische Metall-Industrie Aktien-Gesellschaft (WMI) w Lippstadt w Niemczech. Nowa firma prowadzi zakład specjalizujący się w produkcji lamp, reflektorów, klaksonów i osprzętu do rowerów, wózków dziecięcych i samochodów. Windmüller jest świadomy ogromnego potencjału wzrostu, jaki oferuje przemysł motoryzacyjny, nawet gdy dopiero zaczyna swoją działalność. Nikt nie wie na pewno, w jaki sposób nazwa Hella stała się w 1908 roku znakiem towarowym dla reflektorów acetylenowych ani jak w 1926 roku w niemieckim urzędzie patentowym zarejestrowano logo, które później opracowano dla tego produktu. Najprawdopodobniej imię Hella zostało stworzone przez samego Windmullera po przezwisku używanym przez jego żonę Helen. Od 1999 roku Hella tworzy spółkę joint venture z firmą Behr. Części samochodowe Hella mają dobrą opinię wśród użytkowników.
Hella produkuje następujące wyroby:
  • Reflektory halogenowe — obecnie najczęściej spotykane w motoryzacji są reflektory wykorzystujące światło halogenowe.
  • Reflektory ksenonowe — jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologia w dziedzinie samochodowych systemów oświetleniowych. Zalety technologii ksenonowej: dwa razy więcej światła niż w przypadku nowoczesnych lamp H7, przy zużyciu o jedną trzecią mniej energii.
  • Tuning optyczny, który pozwala na wyróżnienie samochodu, a także umożliwia zmianę reflektorów halogenowych na ksenonowe.
  • Optyka fabryczna — Hella dostarcza optykę dla Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, VW, itd.