Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » systemy komfortowe » czujnik zbliżeniowy

czujnik zbliżeniowy

wybierz markę samochodu:
czujnik zbliżeniowy

Czujniki parkowania w samochodzie


Każdy kierowca parkowanie samochodu powinien mieć opanowane do perfekcji. Okazuje się jednak, że do czujników parkowania w samochodzie nikogo nie trzeba namawiać – znacznie ułatwiają życie kierowcy, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych bądź na mocno zatłoczonych parkingach.

Czujniki parkowania są wręcz standardowym wyposażeniem nowszych samochodów. Jeśli jednak chcesz posiadać czujnik zbliżeniowy w samochodzie starszym – nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz zamontować go na zderzaku i połączyć z elektryką pojazdu. Czujniki tylne są dużo popularniejsze niż przednie, gdyż to one eliminują najwięcej stłuczek.
 

Jaki czujnik zbliżeniowy w samochodzie wybrać?


W naszej ofercie mogą Państwo wybrać czujnik parkowania, spośród wielu modeli. Najodpowiedniejsze rozwiązanie, podpowie Państwu mechanik. Zdecydowanie nie warto kierować się ceną. Oczywiście tani produkt nie musi oznaczać złego działania, jednak produkty znanych i sprawdzonych marek gwarantują precyzyjne oznaczenie odległości, co z kolei zapewnia minimalne ryzyko zderzenia z przeszkodą. Czujnik parkowania można zamontować w każdym samochodzie. Dostępne są modele oferowane przez producentów, dopasowane do modelu i marki auta. Dostępne są również modele uniwersalne, które można dopasować do każdego auta. 
 

Montaż czujników zbliżeniowych


Czujniki zbliżeniowe w samochodzie możesz montować sam. Musisz jednak posiadać odpowiednie umiejętności i wiedzę techniczną. W Internecie dostępne są instrukcje, które podpowiedzą Ci jak właściwie zamontować czujniki. Niestety, musisz liczyć się z ewentualnymi niepowodzeniami w postaci uszkodzeń czy nieprawidłowego ich działania. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie czujników przez profesjonalistów. Pamiętaj, że montaż przez fachowców sprawia, że nie tracisz gwarancji na urządzenie.