Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » czyszczenie szyb » ramię wycieraczki

ramię wycieraczki

wybierz markę samochodu:
ramię wycieraczki

Ramię wycieraczki samochodowej


Wycieraczka samochodowa jest jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia auta. Ten z pozoru mało istotny element może dosłownie uratować kierowcy życie w sytuacji nagłego, ulewnego deszczu. Dlatego właśnie podzespół wycieraczki jest zwykle sprawdzany podczas przeglądów technicznych, a jego wadliwość może skutkować brakiem pozytywnej decyzji w sprawie przeglądu.

Wycieraczka samochodowa składa się z dwóch głównych elementów - tzw. pióra, czyli cienkiego gumowego paska, który odpowiada za zbieranie wody z szyby, oraz właśnie ramienia wycieraczki, na którym to pióro jest osadzone. Większość samochodów osobowych jest wyposażonych w dwie wycieraczki przednie oraz jedną wycieraczkę tylną. W niektórych autach, np. terenowych, wycieraczki instaluje się także na oszkleniach świateł drogowych i mijania.

Ramiona wycieraczek są zwykle produkowane z lekkich materiałów. Podobnie jak pióra, za sprawą delikatności materiałów oraz częstego wykorzystywania, narażone są na szybką utratę geometrii. Skutkuje to nierównomiernym dociskaniem wycieraczki do szyby, a co za tym idzie, słabszym zbieraniem wody i pozostawianiem smug. Wadliwe działanie wycieraczki może doprowadzić również do porysowania szyby, a nawet jej pęknięcia. Dlatego bardzo ważne jest wymienianie co jakiś czas nie tylko samych piór wycieraczek, ale również zużywających się ramion, na nowe.

Sprawne działanie ramion wycieraczek i całego podzespołu jest niezbędne dla bezpiecznej i komfortowej jazdy. Warto często sprawdzać ich stan i wymieniać oba elementy (pióra i ramiona). W ofercie sklepu e-autoparts.pl  znajdują się ramiona wycieraczek od różnych, renomowanych producentów. Elementy te są fabrycznie nowe i objęte gwarancją. Aby idealnie dobrać wycieraczkę do swojego samochodu najlepiej dopasować ją konkretnie do danej marki i modelu auta, a także jego rocznika i wersji silnikowej, gdyż tu także mogą występować pewne różnice.