Części do samochodów e-autoparts.pl
zwrot Taxfree
ikona koszyka
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » filtry » filtr oleju » Filtr oleju, FT5656 coopersfiaam filters

Filtr oleju FT5656 COOPERSFIAAM FILTERS

FT5656 Filtr oleju COOPERSFIAAM FILTERS
 

    Ocena:

numer części:

FT5656

średnica zewnętrzna [mm] 76
Gwintowana złączka M20x1,5
Wysokość [mm] 89
nr EAN 8012658066309
Status produktu: Normalny

Sprawdź zastosowanie wybranej części

Filtr oleju FT5656 COOPERSFIAAM FILTERS

numery OEM:
FIAT 8456203580
FIAT 9456183480
FIAT 9456203480
FIAT 9456203580
FORD 1890364
FORD 2193141
FORD DS7Q6714AA
FORD DS7Q6714AB
IVECO J1311023
PEUGEOT 1109AL
PEUGEOT 1109CA
PEUGEOT 1109R0
PEUGEOT 1109R1
PEUGEOT 1109T0
PEUGEOT 1109T1
PEUGEOT 1109X2
PEUGEOT 1109X5
PEUGEOT 1109X6
PEUGEOT 9644885480
PEUGEOT E149102
PEUGEOT E149134
SUZUKI 1651066G00
SUZUKI 1651066G02
SUZUKI 1651066G02000
SUZUKI 990009900C310
TOYOTA SU00101084
Aktualnie oglądany:  Filtr oleju, FT5656 • COOPERSFIAAM FILTERS • sklep e-autoparts.pl. Część znajduje się w kategorii

filtr oleju

Zadaniem filtra oleju jest oczyszczanie oleju silnikowego z wszelkich zanieczyszczeń które powstają podczas pracy silnika czyli nagaru, drobnych opiłek, wtrąceń zewnętrznych o wielkości do 1/50 milimetra. Olej silnikowy podlega cyrkulacji w silniku wymuszonej przez pompę oleju. W trakcie tej cyrkulacji przepływa przez filtr oleju gdzie jest oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń. 

Filtr oleju przybiera zazwyczaj postać metalowej puszki jest wypełniony czynnikiem filtrującym  w postaci bibuły ułożonej w harmonijkę celem zwiększenia powierzchni filtrującej. Wewnątrz filtra znajduje się zawór bocznikujący znany także pod nazwą zaworem nadciśnienia. Zawór bocznikujący otwiera się kiedy olej jest zbyt gęsty albo zbyt brudny aby przejść przez sito filtrujące. Bez niego byłoby ryzyko zatarcia silnika. 

Dla filtrów ułożonych poziomo stosowany jest także zawór przeciwzwrotny który ma za zadanie uniemożliwić spływanie oleju silnikowego z całego silnika do miski olejowej przy wyłączonym silniku. Dzięki temu tuż po włączeniu silnika część oleju może już smarować cały układ. Stosuje się także tak zwane wkłady filtra oleju. Wkład ma postać zwiniętej bibuły w formie harmonijkii  jest umieszczany jest w puszce filtra oleju.