Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » czyszczenie szyb » pióro wycieraczki

pióro wycieraczki

wybierz markę samochodu:
pióro wycieraczki

Pióra wycieraczek samochodowych

 

pióra wycieraczekWycieraczki szyb samochodowych stanową istotny element wyposażenia samochodu, decydujący o bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Głównym ich zadaniem jest usuwanie deszczu oraz drobnych zanieczyszczeń szyby w postaci kurzu, owadów czy też śniegu w zimie. Aby sprawnie mogły sprostać tym zadaniom, wycieraczki szyb samochodowych muszą być w dobrym stanie. Przyjmuje się, że pióra wycieraczek powinny być wymieniane nie rzadziej niż raz w roku. Dzieje się tak dlatego, że część wycieraczki odpowiedzialna za usuwanie nieczystości i wody z szyby składa się z gumy, a ta dosyć łatwo ulega zużyciu i traci swoje właściwości z biegiem czasu. Powoduje to wyraźne pogorszenie wyników pracy wycieraczek szyb samochodowych w postaci smug i nierównego wycierania szyby.

Obecnie w użyciu są trzy rodzaje wycieraczek szyb samochodowych. Różnica tkwi w budowie pióra wycieraczki. Mamy więc wycieraczki szkieletowe, hybrydowe i bezszkieletowe, tak zwane "płaskie"
 

Wycieraczki szkieletowe
 

Ich profile dopasowane sąwycieraczka szkieletowa do różnych typów pojazdów i kształtów szyb.Mają w nich zastosowanie cztery systemy montażowe oraz trzy rodzaje zacisków.

rodzaje mocowańrozkład nacisku w wycieraczce szkieletowe

Wycieraczki hybrydowe

wycieraczka hybrydowa

Niskoprofilowe wycieraczki hybrydowe, łączą zalety wycieraczek szkieletowych i bezszkieletowych. Mają całkowicie zasłonięte pióro zintegrowane z ramieniem. Do ich zalet należą: sztywne gumowe pióro z grafitową powłoką, dobra odporność na przymarzanie, zmniejszona powierzchnia zmniejszająca szum powietrza,  gładkie i skuteczne wycieranie szyby, łatwy montaż wycieraczki.

ramiona wycieraczek hybrydowych

Wycieraczki bezszkieletowe (płaskie)wycieraczki bezszkieletowe

Ich zaletą jest ściśłei przyleganie do każdej szyby, przez co mozliwe jest skuteczne usuwanie wody i zanieczyszczeń, nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Przyciągające oko wzornictwo i wysoka trwałość, powodują, że wycieraczki te cieszą się duzym powodzeniem u kierowców.

mocowania wycieraczek bezszkieletowych


informacje dodatkowe: