Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » pompa hamulcowa

pompa hamulcowa

wybierz markę samochodu:
pompa hamulcowa

Informacje o częściach samochodowych:pompa hamulcowa

pompy hamulcowe najtaniej w e-autoparts.plPompa hamulcowa wytwarza ciśnienie w układzie hydraulicznym hamulców samochodowych i przekazuje je na przedni i tylny obwód hamulcowy w przypadku pomp hamulcowych dwusekcyjnych, lub na jeden z nich w przypadku jednosekcyjnych pomp hamulcowych. Ciśnienie w pompie jest wytwarzane dzięki sile przekazywanej z urządzenia wspomagającego hamowanie, tak zwanego serwa, a te z kolei zasilane jest bezposrednio z pedału hamulca w kabinie kierowcy. Do pompy hamulcowej podłączony jest również zbiorniczek płynu hamulcowego, z którego uzupełniane są wydatki płynu hamulcowego w układzie, wynikające ze stopniowego zużywania się klocków i tarcz hamulcowych.

pompy hamulcowe Bosch  w e-autoparts.plHistoria powstania hydraulicznego układu hamulcowego, którego głównym składnikiem jest pompa hamulcowa sięga zarania motoryzacji. W pierwszych automobilach nie było potrzeby rozwijania skutecznych hamulców, ze względu na stosunkowo niewielkie prędkości osiągane przez nie. Wystarczyły rozwiązania stosowane wcześniej w wozach konnych. Jednak już niedługo potem inżynierowie i konstruktorzy stanęli przez problemem poprawienia skuteczności hamulców. Rozwiązniem było wprowadzenie hamulców hydraulicznych, które co prawda były znane i wykorzystywane wcześniej, jednak przy zastosowaniu w motoryzacji musiały przejść odbowiednią miniaturyzację.

Schemat hydraulicznego układu hamulcowego :Schemat hydraulicznego układu hamulcowego e-autoparts.pl

  • 1 - dwusekcyjna pompa hamulcowa
  • 2 - pedał hamulca
  • 3 - zbiorniczek płynu hamulcowego
  • 4 - tarcza i zacisk hamulcowy
  • 5 - bęben i cylinderek hamulcowy

pompy hamulcowe TRW najtaniej w e-autoparts.plPompy hamulcowe produkowane były zazwyczaj z żeliwa, obecnie w związku z dążeniem producentów aut do polepszania ich osiągów w zakresie zmniejszania zużycia paliwa, wykonuje się je z aluminium aby zmniejszyc wagę pompy hamulcowej, a tym samym samego samochodu. Pompy żeliwne w lepszych wykonaniach pokrywane są powłoką antykorozyjną, eliminując tym samych ze składu jej materiału szkodliwy dla środowiska chrom 6.
Sklep z częściami samochodowymi e-autoparts.pl posiada jedną z największych ofert pomp hamulcowych w kraju. Zapewniamy pokrycie asortymentu w pompach hamulcowych do niemal wszystkich marek i modeli aut poruszających się po drogach w Polsce. Pompy hamulcowe oferowane przez e-autoparts.pl wyróżnia wysoka precyzja wykonania oraz odporność na awarie.

pompa hamulcowa ATE pompa hamulcowa TRW
pompa hamulcowa Brembo pompa hamulcowa Bosch
pompa hamulcowa A.B.S. pompa hamulcowa Maxgear
pompa hamulcowa Metelli/Cifam pompa hamulcowa Textar
pompa hamulcowa Kager pompa hamulcowa LPR