Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » silnik » zasilanie powietrzem » doładowanie » chłodnica powietrza doładowujacego

chłodnica powietrza doładowujacego

wybierz markę samochodu:
chłodnica powietrza doładowujacego

Chłodnica powietrza doładowujacego


Chłodnica powietrza doładowującego może być inaczej nazywana Intercoolerem. Jej zadaniem jest obniżenie temperatury powietrza skompresowanego i rozgrzanego przez turbosprężarkę lub kompresor. Musi ona zostać dopasowana do konkretnego modelu i marki pojazdu, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki produktów.

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat oferowanego wyposażenia? Wszystkie informacje znajdziesz na stronie. W razie pytań nasi specjaliści są do dyspozycji i odpowiedzą na wszystkie wiadomości. Pomogą oni również wybrać odpowiednie chłodnice powietrza doładowującego do Twojego modelu auta. 

Budowa chłodnicy powietrza doładowującego


Intercooler swoją budową przypomina konstrukcję klasycznej chłodnicy silnika – z tą różnicą, że przez chłodnice powietrza doładowującego przepływa jedynie powietrze. Cały proces chłodzenia zależny jest od prędkości auta i warunków panujących na zewnątrz. 

Montaż intercoolera musi być poprzedzony obliczeniami i dokładną weryfikacji konstrukcji pojazdu. Umieszczenie układu, dopasowanie rur doprowadzających powietrze, gwałtowność zagięć i zastosowanie filtra powietrza – to jedynie niektóre aspekty, które należy rozważyć.

Jak poprawić efektywność pracy chłodnicy?


Sama chłodnica powietrza doładowującego może podnieść moc silnika, ponieważ rośnie masa ładunku dostarczana do komory spalania. Oznacza to, że możliwe jest spalenie większej ilości mieszanki paliwowo-powietrznej. Podnosząc efektywność jej pracy, można zamontować dodatkowe wentylatory, natrysk wody lub podtlenek azotu. Są to jednak skomplikowane modernizacje, które wymagają specjalistycznej wiedzy. Warto więc skonfrontować swoje pomysły z profesjonalnymi mechanikami z doświadczeniem w tego typu zabiegach.

Wszystkie części samochodowe dostępne w ofercie sklepu E-Autoparts.pl są nowe i gotowe do eksploatacji. Szczegółowo selekcjonujemy każdy produkt przed dostarczeniem go do klienta, więc oferujemy gwarancję zadowolenia z zakupów.