Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » silnik » zasilanie powietrzem » przepustnica, czujnik » czujnik przepustnicy

czujnik przepustnicy

wybierz markę samochodu:
czujnik przepustnicy

Czujnik położenia przepustnicy


Przepustnica to część odpowiedzialna za przepływ powietrza do komór spalania silnika benzynowego. Połączona jest bezpośrednio z pedałem gazu – najczęściej za pomocą metalowej linki. Czujnik położenia przepustnicy monitoruje i rejestruje każde wychylenie tarczy przepustnicy i transportuje niezbędne informację do komputera regulującego pracę silnika. Dzięki temu komputer może dostosować odpowiednią ilość paliwa do powietrza, analizując dane z pozostałych czujników.

Objawy i wymiana czujnika położenia przepustnicy


Diagnostyka ze względu na same objawy może być trudna, lecz czujnik położenia przepustnicy może przyczynić się m.in. do: nierównej pracy silnika, opóźnienia reakcji przy zwalnianiu lub naciskaniu pedału gazu, zwiększenia zużycia paliwa, przygasania lub gaśnięcia silnika oraz szarpania. 

Powodem uszkodzenia czujnika położenia przepustnicy może być zużycie mechaniczne ślizgacza i bieżni oporowej, zwarcie spowodowane przedostawaniem się wody i oleju do środka, zewnętrzne zniszczenie, np. uszkodzony przewód, wtyczka, zaśniedziałe styki itp.

Zadbaj o auto, by było ono bezpieczne


Sprawne auto jest przede wszystkim bezpieczne. Dużo łatwiej jest je prowadzić, a kontrola nad nim jest większa. Zazwyczaj nawet drobne elementy mają znaczenie, a czujnik położenia przepustnicy nie należy do mało istotnych podzespołów. Ma on niewiarygodnie duże znaczenie dla komfortu kierowcy i zachowania pojazdu. Jeżeli zauważysz pierwsze oznaki uszkodzenia, koniecznie udaj się do specjalisty, który pomoże Ci zdiagnozować i rozwiązać problem.

Satysfakcja naszych klientów to priorytet dla całego zespołu E-Autoparts.pl. Stawiamy więc na wysokogatunkowe komponenty przygotowane przez najlepszych producentów w branży. Chcesz upewnić się, że Twój wybór jest właściwy? Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie asortymentu. Zapraszamy serdecznie.