w dniach 22.09 - 30.09 obsługa telefoniczna nie będzie dostępna. Wysyłki zamówień złożonych przez stronę sklepu będą realizowane normalnie
Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » czyszczenie szyb » pompka płynu spryskiwacza

pompka płynu spryskiwacza

wybierz markę samochodu:
pompka płynu spryskiwacza

Pompka płynu spryskiwacza


Pompka płynu spryskiwacza współpracuje czynnie z wycieraczkami. Układ spryskiwaczy składa się ze zbiornika na płyn do spryskiwaczy, pompki i jej silnika elektrycznego, przewodów oraz dysz, z których rozpylany jest płyn. Jest to bardzo ważny element samochodu, pozwalający na ekspresowe wytarcie szyby przedniej i tylnej z zanieczyszczeń. Daje to bezpieczeństwo i komfort jazdy. Część ta pozwala na rozpylenie środka myjącego z odpowiednim ciśnieniem. Uruchomienie pompek spryskiwaczy zazwyczaj zachodzi po pociągnięciu, lub przekręcenie manetki wycieraczek we wskazywanym kierunku. W niektórych samochodach spryskiwacze są też montowane przy kloszach reflektorów.

Podczas jazdy na klosze lamp przyklejają się insekty, błoto itp. Spryskiwacze lamp pozwalają na szybkie usunięcie zanieczyszczeń w celu uzyskania lepszej widoczności na drodze. Aby spryskiwacze mogły spełniać swoje zadanie, potrzebny jest płyn do spryskiwaczy. Jego zbiornik zazwyczaj znajduje się pod maską. Poziom płynu powinien być wysoki, w razie braków należy go uzupełnić. Pompka płynu spryskiwacza znajduje się przy zbiorniku. Działanie spryskiwaczy działa pozytywnie na wycieraczki i szyby, pozwala to na zmniejszenie zużycia obu elementów, zapewniając im mniejszą siłę tarcia. Objawami uszkodzonej pompki spryskiwaczy to: słabe ciśnienie nanoszonego płynu na szyby, przerywane działanie spryskiwaczy, brak nanoszenia cieczy. Powodów tych usterek może być wiele. W przypadku gdy słychać działanie pompki, winy należy szukać w nieszczelnych przewodach, lub zaśniedziałych dyszach. Przed naprawą spryskiwaczy należy sprawdzić stan płynu. Gdy praca pompki nie jest słyszalna, najłatwiej jest sprawdzić, czy bezpiecznik nie został uszkodzony. Jeśli bezpiecznik jest zepsuty, należy go wymienić, gdy problem nie został rozwiązany, uszkodzeniu uległa pompka płynu spryskiwacza.