22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe Honda » elektryka Honda PA » rozrusznik Honda PA

rozrusznik do HONDA PA

wybierz typ samochodu HONDA PA:

Sortowanie
pokazuj niedostępne

AUTO-STARTERS3085Rozrusznik

Długość 2 [mm]13,50
Moc znamionowa [kW]1,30
Napięcie [V]12
Liczba otworów do mocowania3
Ilość otworów gwintowanych0
Kierunek obrotówzgodnie z ruchem wskazówek zegara
Ilość zębów10
nr EAN5901259468809
więcej informacji
Długość 2 [mm] 13,50
Moc znamionowa [kW] 1,30
Napięcie [V] 12
Liczba otworów do mocowania 3
Ilość otworów gwintowanych 0
Kierunek obrotów zgodnie z ruchem wskazówek zegara
Ilość zębów 10
nr EAN 5901259468809

LUCAS ELECTRICALLRS01554Rozrusznik

Napięcie [V]:12Moc znamionowa [kW]:1,3Ilość zębów:10Liczba otworów do mocowania:3Ilość otworów gwintowanych:0śr. flanszy [mm]:0Długość 1 [mm]:180Zacisk:M8ID wykonania wtyczki:M5Kierunek obrotów:zgodnie z ruchem wskazówek zegaraStatus produktu: Normal
więcej informacji
Napięcie [V]:12
Moc znamionowa [kW]:1,3
Ilość zębów:10
Liczba otworów do mocowania:3
Ilość otworów gwintowanych:0
śr. flanszy [mm]:0
Długość 1 [mm]:180
Zacisk:M8
ID wykonania wtyczki:M5
Kierunek obrotów:zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Status produktu: Normal

QAP27630rozrusznik 12v

Indeks: QAP 27630 Marka: QAP Grupa towarowa TecDoc: Rozrusznik Nazwa: ROZRUSZNIK 12V Opis: 1,3KW CITROEN V6 Dane dodatkowe: Kaucja netto = 45,00 Ilość sprzedażna = 1 Zamiennik: : 300042102 Numer dostawcy: 27630 Parametry:Napięcie [V] : 12 Ilość zębów : 10 Moc znamionowa [kW] : 1,3 Zacisk : M8 Liczba otworów do mocowania : 3
więcej informacji
Indeks: QAP 27630
Marka: QAP
Grupa towarowa TecDoc: Rozrusznik
Nazwa: ROZRUSZNIK 12V
Opis: 1,3KW CITROEN V6
Dane dodatkowe: Kaucja netto = 45,00
Ilość sprzedażna = 1
Zamiennik: : 300042102
Numer dostawcy: 27630
Parametry:Napięcie [V] : 12
Ilość zębów : 10
Moc znamionowa [kW] : 1,3
Zacisk : M8
Liczba otworów do mocowania : 3

VALEO201146Rozrusznik, VALEO CORE-FLEX

Produkt podlegający wymianie przy zakupie nowego
Napięcie [V]12
Moc znamionowa [kW]1,3
Ilość zębów10
Ilość otworów3
Kierunek obrotówzgodnie z ruchem wskazówek zegara
ZaciskNO
Ciężar [kg]3,19
nr EAN3276422011468
więcej informacji
Produkt podlegający wymianie przy zakupie nowego 
Napięcie [V] 12
Moc znamionowa [kW] 1,3
Ilość zębów 10
Ilość otworów 3
Kierunek obrotów zgodnie z ruchem wskazówek zegara
Zacisk NO
Ciężar [kg] 3,19
nr EAN 3276422011468
Wyświetlanie od 1 do 4 (z 4 pozycji)
Stron:  1 
rozrusznik

Rozrusznik samochodowy


Rozrusznik to element, dzięki któremu odpalenie silnika jest dużo łatwiejsze. Rozrusznik jest podpięty do silnika w sposób, że gdy przekręcimy kluczyk w pozycję odpalania silnika, zębatka obraca koło zamachowe, którego ruch przekazywany jest na wał korbowy i tłoki. Wystarczy, tylko aby w jednym tłoku doszło do zapłonu, aby podtrzymać całą pracę silnika. Starter podczas uruchamiania silnika pobiera energię z akumulatora, który musi być odpowiednio naładowany, żeby możliwe było zakręcenie kołem zamachowym w odpowiedniej prędkości. Gdyby akumulator był słabo naładowany, rozrusznik nie dałby rady z oporami silnika np. z tarciem tłoków o cylindry.

Objawem rozładowanego akumulatora jest gaśnięcie kontrolek podczas próby uruchomienia silnika. Dzięki alternatorowi po odpaleniu silnika zaczyna się ładowanie akumulatora. Po jednym uruchomieniu silnika zabierana jest energia, którą bateria odzyska po 20 minutach jazdy (przy prawidłowo działającym alternatorze). Ważne jest doładowywanie akumulatora za pomocą prostownika, gdy zostawimy samochód na światłach, uszkodzony zostanie układ ładowania, lub gdy zaczną się pojawiać objawy jego rozładowania. 

Rozruszniki starszego typu przy długim kręceniu, nie ulegały uszkodzeniu, aczkolwiek w nowoczesnych pojazdach należy uważać, żeby nie kręcić zbyt długo, ponieważ mogłoby to spowodować usterkę. W przypadku braku możliwości odpalenia samochodu istnieją różne metody uruchomienia go. Najgorszym błędem, którego nie wolno popełniać jest próba odpalenia silnika "na zaciąg", w starszych pojazdach jest to możliwe, aczkolwiek w nowszych samochodach, spowodowałoby to kosztowną usterkę silnika. Rozrusznik to część samochodu, która po uszkodzeniu nadaje się do regeneracji. Przed naprawą rozrusznika należy pamiętać o odłączeniu masy od akumulatora, żeby podczas pracy nie zdarzył się nieszczęśliwy wypadek.
informacje dodatkowe: