Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » paski napędowe » pasek rozrządu i zestaw paska rozrządu » pasek rozrządu

pasek rozrządu

wybierz markę samochodu:
pasek rozrządu

Pasek rozrządu


Kategoria "Pasek rozrządu" to produkty niezbędne do odpowiedniego i zgodnego z przeznaczeniem funkcjonowania jednostki napędowej samochodu. Dzięki złożonemu mechanizmowi, jakim jest układ rozrządu następuje doprowadzanie mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów silnika oraz komory spalania. Co więcej, mechanizm ten jest połączony z wałem korbowym. Z tego też powodu układ rozrządu przekazuje napęd z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu. W ten sposób uruchomione zostają specjalne zawory oraz popychacze.

Cały układ rozrządu oraz powiązane z nim urządzenia są bardzo złożone i wymagają regularnej konserwacji, a nawet najmniejsze awarie są przyczyną zakłóceń pracy silnika. Mogą to być zarówno drobne awarie, jak i poważne uszkodzenia, które wpływają na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Nasz sklep proponuje różnego rodzaju elementy, które są niezbędne podczas naprawy do każdego z trzech rodzajów układów rozrządu różniących się od siebie budową, to znaczy OHV (overhead valve), czyli rozrząd górnozaworowy popychaczowy, OHC (overhead camshaft) - rozrząd górnozaworowy, w którym specjalny wałek znajduje się nad głowicą i steruje pracą zaworów, oraz DOHC (double overhead camshaft), będący w wolnym tłumaczeniu rozrządem górnozaworowym z podwójnym wałkiem, który znajduje się w głowicy. Jeden z nich ma na celu sterowaniem pracą zaworów ssących, natomiast drugi dolotowych.

Proponujemy klientom wszystkie niezbędne elementy potrzebne do wymiany zestawu rozrządu. W sklepie internetowym e-autoparts.pl można dostać między innymi wysokiej jakości paski rozrządu, w tym produkty odpowiednie do pojazdów wielu marek samochodowych. Proponujemy Państwu produkty sprawdzone, które są na światowym poziomie i doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. Zapraszamy do sprawdzania naszej oferty oraz na zakupy.