Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » cylinderek hamulcowy » D3315 seinsa autofren

Zestaw naprawczy, cylinderek hamulcowy D3315 SEINSA AUTOFREN

D3315 Zestaw naprawczy, cylinderek hamulcowy SEINSA AUTOFREN
autofren D3315
Zestaw naprawczy, cylinderek hamulcowy D3315
14.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
2 szt. wysyłka Poniedziałek

odbiór osobisty: ?
Włochy - Poniedziałek: 2 szt.
 
    Ocena:
numer części:

D3315

producent:

SEINSA AUTOFREN

Strona zabudowy Oś tylna
Średnica [mm] 22
System hamulcowy NABCO
nr EAN 8430320016184

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Zestaw naprawczy, cylinderek hamulcowy D3315 SEINSA AUTOFREN

Zestaw naprawczy cylinderka hamulcowego pasuje do: NISSAN LAUREL, PRAIRIE PRO 2.0/2.4/2.8D 01.85-07.94

Zestaw naprawczy, cylinderek hamulcowy D3315 ma zastosowanie do modeli samochodów

NISSAN

ALMERA TINO, ALMERA II Hatchback, MAXIMA, ALMERA II, X-TRAIL I, PRIMERA, PRIMERA Hatchback

Numery OE Zestaw naprawczy, cylinderek hamulcowy D3315 producenta SEINSA AUTOFREN

NISSAN

D410051S90

numery OEM:
NISSAN      D4100-51S90
zamienniki:
53714
brak
A.B.S.

Zastosowanie Zestaw naprawczy, cylinderek hamulcowy D3315 SEINSA AUTOFREN w samochodach:

Cylinderek hamulcowy


Cylinderek jest kluczowym komponentem w hamulcu bębnowym, który spotykany jest już raczej tylko w najmniejszych autach. Hydrauliczne rozpieracze szczęk wykonywane są najczęściej z żeliwa lub aluminium.
Dociśnięcie pedału hamulca przez kierowcę, powoduje wzrost ciśnienia płynu hamulcowego. Wskutek tego następuje wysunięcie skrajnych części cylinderka, co w efekcie prowadzi do rozparcia szczęk i dociśnięcia ich do wewnętrznych powierzchni bębna hamulcowego.

W przypadku problemów mogących mieć związek z hamulcami bębnowymi, diagnostyka w pierwszej kolejności polega na sprawdzeniu szczelności cylinderka. Przeciekające lub zapiekające się rozpieracze muszą zostać natychmiast wymienione. Kontrolę układu hamulcowego należy przeprowadzać co około 20 do 30 tysięcy kilometrów.

Odgłos szurania przy zwolnionym pedale może świadczyć o awarii cylinderków hamulcowych. Powodem usterek może być nagromadzenie się zanieczyszczeń (ciała stałe, które dostały się do wnętrza, korozja) lub zmiany temperatur pracy tego elementu. Zapieczony cylinderek kwalifikuje się tylko do wymiany. Pamiętać przy tym należy, że podobnie, jak w przypadku innych części składowych układu hamulcowego, również cylinderki trzeba wymieniać parami.