Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ kierowniczy » drążki kierownicze poprzeczne, pojedyncze części » drążek kierowniczy, końcówka drążka, pojedyncze części

drążek kierowniczy, końcówka drążka, pojedyncze części

wybierz markę samochodu:
drążek kierowniczy, końcówka drążka, pojedyncze części

Końcówka drążka kierowniczego, pojedyncze części drążków 


Układ kierowniczy ma bardzo duży wpływ na jazdę. Często jest jednak pomijany przez użytkowników, gdy weryfikują oni stan swojego samochodu. Końcówka drążka kierowniczego to jeden z najbardziej istotnych elementów, które odpowiadają za komfort i pewność prowadzenia. Bezpieczeństwo osób znajdujących się w aucie i uczestniczących w ruchu drogowym to podstawa, o którą powinien dbać każdy kierowca. Niesprawne auto może być dużym zagrożeniem dla wszystkich, więc należy dokładnie analizować jego stan przed każdym użyciem. Jeśli jednak znaleźliście nieprawidłowości w pracy takich części jak drążek kierowniczy, to zachęcamy do zapoznania się z tym, co dla Was przygotowaliśmy w naszym sklepie. 
 

Budowa i zastosowanie


Końcówki drążków kierowniczych są wykonane z elastycznych części, które nazywane są przegubami kulowymi. Jest to element eksploatacyjny, więc co jakiś czas należy zweryfikować jego stan i poziom zużycia. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że cały układ kierowniczy działa w sposób poprawny. Zadaniem tego elementu jest łączenie zwrotnicy koła z systemem kierowniczym. Oznacza to, że dzięki tym częściom możliwy jest ruch zawieszenia koła i skręt zwrotnicy względem przekładni. 
 

Końcówka drążka kierowniczego – usterki i ich objawy


Jednoznaczne określenie czasu lub ilości kilometrów, po których należy wymienić końcówki drążka kierowniczego, nie da się określić. Wszystko zależy od warunków eksploatacji, modelu itp. Warto więc obserwować swój pojazd i poddawać go regularnej kontroli stanu technicznego. Elementy układu kierowniczego mają to do siebie, że jeśli wydają podczas ruchu kierownicą (nawet podczas postoju) nienaturalny dźwięk, to jest to pierwszy znak, że należy udać się do stacji diagnostycznej. W sklepie E-Autoparts.pl znajdziesz natomiast wyposażenie, dzięki któremu Twój samochód odzyska 100-procentową sprawność.