Części do samochodów e-autoparts.pl
Sklep » Nowości motoryzacyjne » Jak odróżnić oryginalny olej Castrol od podróbek

Jak odróżnić oryginalny olej Castrol od podrabianego ?

Na rynku olejów samochodowych aż roi się od podróbek, których zastosowanie może skończyć się nawet zatarciem silnika. Szczególnie dużo ich jest w przypadku popularnych olejów Castrol. Jak rozpoznać taką podróbkę ? Jak sprawdzić czy mamy do czynienia z oryginalnym olejem Castrol ?

Oczywiście nie da się tego ustalić w 100 % bez szczegółowych badań fizykochemicznych, ale poprzez proste oględziny opakowania takiego oleju, możemy nieomal mieć pewność czy mamy do czynienia z oryginałem czy podróbką. Do badań tych trzeba podchodzić z dystansem, bo mogą się zdarzyć odchylenia wykonania także w opakowaniach oryginalnych olejów. Dopiero występowanie ich w większej ilości może świadczyć, że mamy do czynienia z podróbką.

Oto kilka prostych porad jak sprawdzić czy zakupiony przez nas olej jest oryginalnym olejem Castrol, czy też jego tanią imitacją.

Po pierwsze nakrętka będzie bardziej gładka w oryginalnym oleju Castrol.

Należy też zwrócić uwagę na napis Castrol na nakrętce. Oryginalny będzie mocniej zachodził na plombę nakrętki, w podróbce będzie on mniej-więcej w połowie na nakrętce, w połowie na plombie. Uwaga! Przesunięcie nadruku może większe albo mniejsze nawet na oryginalnym oleju, dlatego ten wskaźnik trzeba traktować z dystansem.

Hologram na oleju podrabianym będzie gorszej jakości niż na opakowaniu oryginalnego oleju Castrol.

Różnica będzie widoczna też na wytłoczeniu w rękojeści butelki. W oryginalnym oleju Castrol wytłoczenie będzie wyraźne, w podróbce dużo mniej.

Także oznaczenia pojemności na butelce w oleju oryginalnym będą wyraźne, w podróbce będą rozmyte i nierówne.

Różnica będzie widoczna także od spodu butelki, na wytłoczeniu daty produkcji. Oryginale wytłoczenie jest wyraźne, w podrabianym oleju mocno rozmyte.