Części do samochodów e-autoparts.pl
ikona koszyka
Koszyk
jest pusty
Sklep » części samochodowe » zawieszenie i amortyzacja » amortyzator » 4012280

Amortyzator 4012280 KRAFT AUTOMOTIVE

4012280 Amortyzator KRAFT AUTOMOTIVE
    Ocena:
5/5 (1 ocena)

numer części:

4012280

producent:

KRAFT AUTOMOTIVE

Strona zabudowyOś tylna
Numer seryjny4012280
nr EAN5901159227797
Status produktu: Normalny

Sprawdź zastosowanie wybranej części

Amortyzator 4012280 KRAFT AUTOMOTIVE


Firma KRAFT AUTOMOTIVE będąca wytwórcą części amortyzator 4012280 jest podstawowym wytwórcą części dla kategorii amortyzator i w świecie liderem w branży motoryzacyjnej.
Amortyzator 4012280 wytwarzany jest przez KRAFT AUTOMOTIVE przy z zastosowaniem najnowszych technologii i odpowiednich norm jakości.
Części zamienne firmy KRAFT AUTOMOTIVE charakteryzują się wyjątkowo dużą jakością wykonania, odpornością na przeciążenia oraz trwałością.
Amortyzator KRAFT AUTOMOTIVE cieszy się uznaniem u mechaników samochodowych jako auto część godna polecenia i gwarantującą duże przebiegi pomiędzy poszczególnymi naprawami.
Amortyzator 4012280 ma zastosowanie do samochodu FORD GALAXY MK III VAN (CK) od 2019.03 oraz wielu innych modeli aut.
Część z kategorii amortyzator, którą aktualnie oglądasz pasuje do samochodów marki FORD jednak w przypadku wystąpienia wątpliwości co do jej właściwego doboru do samochodów tych marek, należy skontaktować się z obsługą sklepu celem weryfikacji doboru tej auto części.
Amortyzatorów 4012280 znajdujące się naszej ofercie, możesz zamówić na dostawę firmą kurierską, odebrać w paczkomacie lub odebrać w naszym punkcie odbiorów osobistych w Warszawie przy ul. Łodygowej 28G.
Przeczytaj 1 opinia o produkcie
2020-02-05
 5/5
Zakup 4012860 kraft polecony przez mojego serwisanta
numery OEM:
FORD 1376860
FORD 1376862
FORD 1376864
FORD 1381829
FORD 1381830
FORD 1381841
FORD 1405320
FORD 1423386
FORD 1423387
FORD 1423391
FORD 1423392
FORD 1432356
FORD 1432357
FORD 1432358
FORD 1432359
FORD 1465863
FORD 1465868
FORD 1470943
FORD 1470944
FORD 1473830
FORD 1473831
FORD 1474236
FORD 1474243
FORD 1476613
FORD 1476616
FORD 1487145
FORD 1539852
FORD 1539854
FORD 1539855
FORD 1539856
FORD 1672990
FORD 1672992
FORD 1720986
FORD 1721245
FORD 1728518
FORD 1736049
FORD 1746169
FORD 1746172
FORD 6G9118080FAB
FORD 6G9118080FAC
FORD 6G9118080FAD
FORD 6G9118080FAE
FORD 6G9118080FDA
FORD 6G9118080FDB
FORD 6G9118080FFA
FORD 6G9118080FFB
FORD 6G9118080FFC
FORD 6G9118080FFD
FORD 6G9118080FGC
FORD 6G9118080FLA
FORD 6G9118080FLB
FORD 6G9118080FLC
FORD 6G9118080FLD
FORD 6G9118080FLE
FORD 6G9118080FMB
FORD 6G9118080FMC
FORD 6G9118080FMD
FORD 6G9118080FNA
FORD 6G9118080FNB
FORD 6G9118080FNC
FORD 6G9118080FND
FORD 6G9118080FNE
VOLVO 31200215
VOLVO 31200754
VOLVO 31200755
Aktualnie oglądany:  Amortyzator, 4012280 • KRAFT • sklep e-autoparts.pl. Część znajduje się w kategorii

amortyzator

Amortyzatory samochodowe

Amortyzowanie to nic innego jak łagodzenie skutków określonego działania. W przypadku samochodów będą to uboczne efekty jazdy po nierównej nawierzchni. Podczas przemieszczania się auta powodują one drgania, pogarszając komfort jazdy i negatywnie oddziałując na konstrukcję samochodu. Mają też wpływ na przyczepność kół do podłoża, obniżając poziom bezpieczeństwa jazdy. Aby wyeliminować te problemy w pojazdach montuje się amortyzatory. Są to specjalne konstrukcje olejowe lub gazowe, których zadaniem jest tłumienie takich drgań.

Jak działają amortyzatory?

Amortyzatory samochodowe dzielą się na olejowe i olejowo-gazowe. Pierwsze mają budowę otwartą, bez komory kompensacyjnej. W drugich gaz jest zamknięty w szczelnym zbiorniku, w którym „pływa” tłok. Wyróżnia się też amortyzatory samochodowe jedno- i dwururowe. Pierwsze są zbudowane z cylindra roboczego, tłoka, tłoczyska, prowadnicy tłoczyska, zbiornika wyrównawczego oraz zaworu dennego. W modelach dwururowych tłok i tłoczysko są ze sobą połączone. Zbiornik wyrównawczy zazwyczaj jest wypełniony powietrzem lub azotem.

Praca amortyzatora przebiega w dwóch etapach. Pierwszym jest ściskanie cieczy w zbiorniku, drugim – jej rozprężenie. Dzięki specyficznym właściwościom cieczy energia drgań mechanicznych jest przez nią pochłaniana, a pojazd porusza się płynniej i dobrze trzyma się drogi.

Amortyzatory samochodowe są jednymi z najbardziej eksploatowanych elementów pojazdu. Poziom tej eksploatacji wzrasta przy nieostrożnej, brawurowej jeździe po wybojach i wysokich krawężnikach. Dlatego zaleca się wymianę tych części (parami) co 60-100 tys.

W asortymencie sklepu e-autoparts znalazły się amortyzatory olejowe i gazowe wielu znanych producentów. Ze względu na konieczność precyzyjnego dopasowania elementu do konkretnego modelu samochodu przygotowaliśmy bogatą ofertę produktów do aut marek takich jak Opel, Hyundai, KIA, Chrysler, Volvo, Skoda, Audi, VW i wielu innych.