Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » części uniwersalne » LPG, filtry, części reduktora, korki
Pokaż części producenta:  
pokazuj niedostępne
Sortuj po :
cena -
Uwaga! W wynikach wyszukiwania dla tej kategorii mogą występować części uniwersalne nie powiązane wprost z wybranym typem samochodu.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu.
cena brutto:
13.00 zł
 Kup
część do wysyłki
w ciągu 24h2
ŚR 35,5/ŚR 16/WYS 22 (ZESTAW WKŁAD CI-217 2 ORINGI)
cena brutto:
22.00 zł
 Kup
część gotowa
do wysyłki1
JEDNORAZOWY Z WLOTEM 12 MM I WYLOTEM 12 MM (WKŁAD FILTRUJĄCY BULPRENOWY)
Wyświetlanie od 1 do 6 (z 6 pozycji)
Stron:  1 
1część będzie dostarczona w ciągu 1-2 dni roboczych. 2część będzie dostarczona w ciągu 2-3 dni roboczych. 3część będzie dostarczona w ciągu 3-4 dni roboczych. 4część będzie dostarczona w ciągu 4-5 dni roboczych.
LPG, filtry, części reduktora, korki

Instalacje samochodowe LPG to bardzo popularne rozwiązanie wśród polskich użytkowników aut. Ich ekonomiczny aspekt jest niepodważalny, jednak korzystanie z tego typu aplikacji wiąże się z koniecznością regularnych przeglądów. W celu uzyskania całkowitej pewności, że nasza instalacja LPG będzie działać bez zarzutu konieczna jest przede wszystkim terminowa wymiana filtrów LPG. Co to jest filtr LPG? Co jaki czas go trzeba wymienić? Poniżej odpowiedzi na te pytania!

Flitry LPG – rodzaje i budowa.

 

W instalacjach LPG stosuje się dwa rodzaje filtrów. Pierwszy nazywany jest filtrem fazy ciekłej, a drugi filtrem fazy lotnej. Oba mają to samo zadanie – oczyszczać paliwo z różnego rodzaju nieczystości i eliminować inne niepożądane substancje takie jak na przykład olej.

Filtr fazy ciekłej umieszczony jest pomiędzy parownikiem, a zbiornikiem gazu. Składa się z obudowy metalowej lub z tworzywa sztucznego oraz nasączonej różnego rodzaju żywicami bibuły, która jest materiałem filtrującym. Filtr ten oczyszcza paliwo będące w stanie ciekłym.

Filtr fazy lotnej znajduje się między reduktorem, a wtryskiwaczami. Ze względu na budowę wyróżniamy jego dwa rodzaje. Pierwszy to filtr metalowy, nierozbieralny, nieposiadający żadnych elementów wymiennych. Drugi natomiast jest rozbieralny. Posiada obudowę z tworzywa sztucznego, w którym znajduje się wymienny wkład. Filtr fazy lotnej oczyszcza paliwo przed dostarczeniem go do wtryskiwaczy.

Co ile wymieniać filtr LPG?

 

Okres wymiany filtrów LPG jest zależny od rodzaju jego wkładu. Filtry, które posiadają wkład celulozowy wymieniane są co 15 tysięcy kilometrów. Filtry posiadające wkład poliestrowy z siatką możemy stosować przez minimum 25 tysięcy kilometrów, natomiast te z wkładem z włókna szklanego gwarantują użytkowanie powyżej 35 tysięcy kilometrów. Przyjmuje się jednak, że wszystkie filtry są wymieniane każdorazowo przy przeglądzie instalacji LPG niezależnie od przebiegu samochodu.