Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » zawieszenie i amortyzacja » amortyzator » Amortyzator, 11-0342 maxgear

Amortyzator 11-0342 MAXGEAR

11-0342 Amortyzator MAXGEAR
84.00 zł
Kup
 

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin realizacji: ?
>5 szt. wysyłka jutro

    Ocena:
5/5 (2 oceny)
numery handlowe:

MGA-5698

numer części:

11-0342

producent:

MAXGEAR

Rodzaj amortyzatorów Ciśnienie gazu
Sposób mocowania amortyzatora dolne oko
Sposób mocowania amortyzatora górny trzon
Strona zabudowy Oś tylna
Typ amortyzatora Amortyzator teleskopowy
System tłumienia drgań zawieszenia dwururka
Parametr SEOV27/11X231A
Zamiana tylko w parach 
nr EAN 5907558560985
Status produktu: Normalny

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie

Dodatkowe informacje o produkcie Amortyzator 11-0342 MAXGEAR


Amortyzator producenta MAXGEAR o numerze 11-0342 jest zasadniczym podzespołem wielu współczesnych pojazdów. Część ta znajduje się w ofercie e-autoparts.pl w korzystnej cenie.
Gwarancją spełnienia oczekiwań posiadaczy samochodów względem amortyzatorów 11-0342 oraz innych części produkowanych przez MAXGEAR, są zastosowane technologie produkcji i wysokie normy jakości.
Producent MAXGEAR znany jest z wyjątkowo wysokiej jakości wykonania produkowanych w swoich fabrykach części samochodowych. Zastosowanie dobrej jakości materiałów i produkcja na maszynach sterowanych cyfrowo, przynosi efekty w postaci części samochodowych o doskonałej jakości.
Amortyzatory produkowany przez MAXGEAR jest wzorem do naśladowania dla innych producentów części samochodowych w Europie. Jakość części dostarczanych przez MAXGEAR może być wzorem dla innych producentów dla motoryzacji.
Amortyzator 11-0342 ma zastosowanie do samochodu FORD TRANSIT Autobus od 2013.08 oraz wielu innych modeli aut.
Jeżeli napotkałeś problemy z właściwym dobraniem amortyzatorów do swojego samochodu i nie jesteś pewien czy zrobiłeś to właściwie, skontaktuj się z obsługa sklepu w tej sprawie. W naszym sklepie motoryzacyjnym oprócz części amortyzator 11-0342 MAXGEAR znajdziesz dużo więcej innych elementów samochodu producenta MAXGEAR. Ceny sprzedawanych w naszym sklepie części należą do najlepszych na rynku.
numery OEM:
FORD      1305638
FORD      2N11-18008-AE

Zastosowanie Amortyzator 11-0342 MAXGEAR w samochodach:

Opinie Klientów o Amortyzator 11-0342 MAXGEAR:

2021-06-02
 5/5
Amortyzator jest dobrej jakości
2020-09-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

Amortyzatory samochodowe

Amortyzowanie to nic innego jak łagodzenie skutków określonego działania. W przypadku samochodów będą to uboczne efekty jazdy po nierównej nawierzchni. Podczas przemieszczania się auta powodują one drgania, pogarszając komfort jazdy i negatywnie oddziałując na konstrukcję samochodu. Mają też wpływ na przyczepność kół do podłoża, obniżając poziom bezpieczeństwa jazdy. Aby wyeliminować te problemy w pojazdach montuje się amortyzatory. Są to specjalne konstrukcje olejowe lub gazowe, których zadaniem jest tłumienie takich drgań.

Jak działają amortyzatory?

Amortyzatory samochodowe dzielą się na olejowe i olejowo-gazowe. Pierwsze mają budowę otwartą, bez komory kompensacyjnej. W drugich gaz jest zamknięty w szczelnym zbiorniku, w którym „pływa” tłok. Wyróżnia się też amortyzatory samochodowe jedno- i dwururowe. Pierwsze są zbudowane z cylindra roboczego, tłoka, tłoczyska, prowadnicy tłoczyska, zbiornika wyrównawczego oraz zaworu dennego. W modelach dwururowych tłok i tłoczysko są ze sobą połączone. Zbiornik wyrównawczy zazwyczaj jest wypełniony powietrzem lub azotem.

Praca amortyzatora przebiega w dwóch etapach. Pierwszym jest ściskanie cieczy w zbiorniku, drugim – jej rozprężenie. Dzięki specyficznym właściwościom cieczy energia drgań mechanicznych jest przez nią pochłaniana, a pojazd porusza się płynniej i dobrze trzyma się drogi.

Amortyzatory samochodowe są jednymi z najbardziej eksploatowanych elementów pojazdu. Poziom tej eksploatacji wzrasta przy nieostrożnej, brawurowej jeździe po wybojach i wysokich krawężnikach. Dlatego zaleca się wymianę tych części (parami) co 60-100 tys.

W asortymencie sklepu e-autoparts znalazły się amortyzatory olejowe i gazowe wielu znanych producentów. Ze względu na konieczność precyzyjnego dopasowania elementu do konkretnego modelu samochodu przygotowaliśmy bogatą ofertę produktów do aut marek takich jak Opel, Hyundai, KIA, Chrysler, Volvo, Skoda, Audi, VW i wielu innych.