Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » sprzęgło » koło zamachowe, dwumasowe » 2294 000 576 sachs

Koło zamachowe, Dual-mass flywheel 2294 000 576 SACHS

2294 000 576 Koło zamachowe, Dual-mass flywheel SACHS
 

    Ocena:
4/5 (6 ocen)
numer części:

2294 000 576

producent:

SACHS

Średnica [mm] 228
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca ze śrubami koła zamachowego
nr EAN 4013872562084

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie

Dodatkowe informacje o produkcie Koło zamachowe, Dual-mass flywheel 2294 000 576 SACHS


Koło dwumasowe SACHS o oznaczeniu 2294 000 576 jest dominującym elementem przekazania napędu współczesnego pojazdu.
Trudno nie docenić wpływu jaki ma dobrej jakości koło dwumasowe na komfort podróżowania kierującego i podróżujących, oraz żywotność przekładni. Poddawane są one forsownym badaniom, które odbywają się na specjalnych stanowiskach badawczych. Trudna do przecenienia jest jakość zastosowanych w ich wytworzeniu komponentów.
Firma SACHS dokłada niezbędnych starań, aby jego wyroby były jak najwyższej jakości.
Wyniki badań analizowane są wyjątkowo wnikliwie i żaden szczegół nie ujdzie uwadze specjalistów Koncernu SACHS, a także ich odbiorcom. Ich opinie zdecydowanie potwierdzają znakomite walory użytkowe i dobrą jakość.
numery OEM:
brak danych o numerach OEM

Zastosowanie Koło zamachowe, Dual-mass flywheel 2294 000 576 SACHS w samochodach:

Opinie Klientów o Koło zamachowe, Dual-mass flywheel 2294 000 576 SACHS:

2023-07-03
 1/5
Nie otrzymałem towaru
2022-04-13
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2019-10-06
 5/5
Mimo tej ceny, która aż boli nie żałuję zakupu koła producenta 1874 000 003
2022-02-25
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2022-01-21
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2018-10-23
 5/5
dobre koło i cena polecam ten towar

Koło dwumasowe

Zamachowe koło dwumasowe jest jednym z wielu elementów konstrukcyjnych układu napędowego samochodu. Pomimo, iż pojazdy jeżdżą po drogach już od ponad 100 lat, wprowadzenie tego elementu do aut osobowych miało miejsce dopiero w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku. Z definicji koło zamachowe jest bryłą obrotową o dużym momencie bezwładności, która stanowi tymczasowy magazyn energii mechanicznej. W praktyce jego zadaniem jest ochrona skrzyni biegów przed destrukcyjnymi skutkami drgań typowych dla skokowej pracy silników spalinowych.

Jak jest zbudowane koło dwumasowe?

Koło dwumasowe określane też skrótem DKZ składa się z kilku elementów. Podstawę stanowi masa pierwotna, która jest bezpośrednio połączona z wałem korbowym silnika. Na jej powierzchni znajduje się zamocowany na stałe (techniką spawania lub na gorąco) wieniec koła zamachowego. Ten specyficzny element współpracuje z rozrusznikiem odpowiadając bezpośrednio za rozruch silnika. Masa pierwotna jest umieszczona pod pokrywą. Pomiędzy tymi elementami znajdują się dwie sprężyny skrętne z blokadami.

Na wałku skrzyni biegów jest mocowane koło masy wtórnej, złożone z płyty wtórnej oraz tarczy zbierakowej (pierścień wtórny z ramionami). Jego zadaniem jest współpraca ze sprzęgłem. Przeniesienie momentu obrotowego z tarczy masy pierwotnej na tarczę masy wtórnej następuje poprzez sprężyny łukowe. W najnowszych modelach kół dwumasowych mają one formę talerzową i nie są montowane na stałe, lecz mocowane pomiędzy dwiema tarczami zaciskowymi. Istotnym elementem koła dwumasowego jest też łożysko, które umożliwia wzajemny ruch obrotowy obu mas względem siebie.

Koła dwumasowe w E-autoparts

Koło dwumasowe jest elementem podatnym na uszkodzenia, dlatego niekiedy wymaga wymiany. W naszym asortymencie znajdują się koła zamachowe marki LuK – pierwszego producenta tych elementów pojazdu. Proponujemy też produkty marek takich jak Sachs czy Japanparts. W sprzedaży mamy również zestawy oryginalnych śrub do kół zamachowych.

Firma Sachs powstała w roki 1985 i w początkowym okresie istnienia rozpoznawana była jako producent rowerów. Po niespełna 25 latach stała się wiodącym producentem części zamiennych dla rozwijającej się motoryzacji. Właścicielem Sachs jest koncern ZF, do którego należą także takie marki jak Lemforder, Boge i TRW.

Sachs rozpoznawalny jest przedwe wszystkim jako producent wysokiej jakośći sprzęgieł, kół dwumasowych oraz amortyzatrów. Produkuje także elementy wysprzegające jako pompy sprzęgła, siłowniki sprzęgła, wyspzręgliki zespolone oraz mocowania amortyzatorów.

Produkty marki Sachs postrzegane są jako części jakościowe, godne zaufania, dlatego są chętnie montowane przez mechaników samochodowych.