Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » silnik » uszczelki » uszczelka głowicy » 53023300 ajusa

Zestaw uszczelek, głowica cylindrów 53023300 AJUSA

53023300 Zestaw uszczelek, głowica cylindrów AJUSA
203.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
4 szt. wysyłka Środa

odbiór osobisty: ?
Włochy - Środa: 4 szt.
 
    Ocena:
5/5 (9 ocen)
numer części:

53023300

producent:

AJUSA

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca bez uszczelki głowicy cylindra
nr EAN 8427769946530

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Zestaw uszczelek, głowica cylindrów 53023300 AJUSA

Kompletny zestaw uszczelek silnika (góra) pasuje do: ALFA ROMEO 159, FIAT CROMA, CROMA/KOMBI, GRANDE PUNTO, SEDICI, OPEL ASTRA H, ASTRA H GTC, ASTRA H/KOMBI, ZAFIRA B, ZAFIRA B/MINIVAN 1.9D 06.04-

Zestaw uszczelek, głowica cylindrów 53023300 ma zastosowanie do modeli samochodów

OPEL

ASTRA G, ARENA, ARENA Combi, MONTEREY B, FRONTERA B, MO, ZAFIRA A

FIAT

MULTIPLA, STRADA, PUNTO, DOBLO, STILO, DUCATO, ULYSSE

ALFA ROMEO

166, 147, GT, 159, BRERA, SPIDER, MITO

SUZUKI

JIMNY samochód terenowy zamknięty, GRAND VITARA I, CARRY, WAGON R+, IGNIS I, LIANA, ALTO VI

Numery OE Zestaw uszczelek, głowica cylindrów 53023300 producenta AJUSA

FIAT

71740964

numery OEM:
FIAT      71740964
zamienniki:
Brak danych o zamiennikach

Zastosowanie Zestaw uszczelek, głowica cylindrów 53023300 AJUSA w samochodach:

Opinie Klientów o Zestaw uszczelek, głowica cylindrów 53023300 AJUSA:

Szymon, Nowogard
2020-01-05
 5/5
Zakup 10040500 ajusa polecony przez mojego serwisanta
Valentyn, Pruszków
2024-04-30
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Sandra, Blizne Łaszczyńskiego
2021-02-21
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tomasz, Krzyżówka
2019-11-12
 5/5
Jakość na pewno lepsza niż innych producentów których testowałem
Adam, Gorlice
2021-07-03
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Adam, Gorlice
2021-11-10
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Włodzimierz, Piaseczno
2023-10-20
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Mariusz, Łęgowo
2021-11-14
 5/5
polecam
Andrzej, Piastów
2022-01-24
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

Uszczelka pod głowicę


W przypadku uszczelki pod głowicą należy być szczególnie wyczulonym na pojawienie się pierwszych objawów zużycia. Doprowadzenie do zniszczenia uszczelki może mieć daleko idące konsekwencje i pociągnąć za sobą kosztowną naprawę.

Ta z pozoru niewinnie wyglądająca część, pracuje w ekstremalnym środowisku. Stale poddawana jest ciśnieniu, sięgającym wartości 2000 barów. Takie bowiem warunki panują w komorach spalania. Dochodzą do tego znaczne wahania temperatur. Dolny zakres to temperatury poniżej zera, górny zaś może sięgać nawet 800°C. Łatwo więc zauważyć, że uszczelka pod głowicą, nie ma lekkiego życia. Bez względu na to, elementy te wytrzymują zwykle około kilku lat.

Objawem wskazującym na możliwą awarię uszczelki może (choć nie musi) być zbierający się biały szlam pod korkiem wlewu oleju do silnika. Podobnie jest w przypadku, gdy z rury wydechowej wydobywa się biały dym. Pamiętajmy jednak, że podobne zjawiska mogą występować również po powstaniu usterek w innych układach pojazdu. Nie warto więc podejmować pochopnych decyzji. Dobrym sposobem na dokładne zdiagnozowanie przyczyny, jest sprawdzenie (za pomocą prostego zestawu dostępnego w internecie) układu chłodzenia silnika pod kątem zawartości spalin.
 

Ajusa to hiszpańska firma, która zajmuje się produkcją części zamiennych do samochodów. Firma została założona w 1958 roku w Barcelonie. Początkowo firma zajmowała się produkcją uszczelek do silników. W latach 70-tych firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję uszczelek do skrzyń biegów. W latach 80-tych firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję uszczelek do zawieszeń. W latach 90-tych firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję uszczelek do układów hamulcowych.


W latach 2000-tych firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję uszczelek do układów chłodzenia. W latach 2010-tych firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję uszczelek do układów wydechowych. W latach 2020-tych firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję uszczelek do układów wtryskowych.
Ajusa jest hiszpańskim producentem części samochodowych. Firma została założona w 1965 roku w Barcelonie, gdzie od ponad pięćdziesięciu lat produkuje różne typy części motoryzacyjnych.
Gama produktów Ajusa obejmuje m.in. uszczelki, pierścienie, komplety uszczelek, pokrywy, głowice cylindrów, wały korbowe, przewody olejowe, zawory i inne części, które są stosowane w układach smarowania, sprężania i chłodzenia silników samochodowych. Firma produkuje również części zamienne do silników benz
Ajusa to hiszpańskie przedsiębiorstwo produkujące części samochodowe i akcesoria motoryzacyjne. Powstało w 1972 roku i od tego czasu stało się jednym z największych producentów części samochodowych w Europie.
 
Ajusa oferuje szeroki asortyment produktów do wszystkich typów samochodów, od samochodów osobowych po ciężarowe. Wieloletnie doświadczenie firmy i jej zaangażowanie w badania i rozwój pozwala im dostarczać najwyższej jakości produkty.
Produkty Ajusa obejmują m.in. części silnika, osprzęt, części układu napędowego, akcesoria, części zawieszenia, uszczelki i uszczelki, a także akcesoria samochodowe. Wszystkie produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów i są gwarancją doskonałej jakości, wydajności i trwałości.
Ajusa zapewnia również usługi w zakresie wymiany części, naprawy i konserwacji. Firma współpracuje z klientami na całym świecie, oferując szybką i profesjonalną obsługę oraz wsparcie techniczne.